Veselý jednou trefil koš, Washington ale utrpěl další debakl

16. 12. 2012 9:00
Ani dva body Jana Veselého nepomohly marnému Washingtonu k vítězství v NBA. Na palubovce Miami přišel debakl o třicet bodů.
Basketbalista Jan Veselý i jeho Washington v NBA nadále dřou bídu. Utrpěli další těžký debakl. | Foto: ČTK

Miami - Basketbaloví mistři NBA z Miami nedopustili další senzaci a vrátili Washingtonu jedenáct dnů starou porážku.

Tentokrát měli obhájci titulu domácí zápas od začátku ve své režii a zvítězili rozdílem třiceti bodů 102:72.

Český reprezentant Jan Veselý odehrál v sestavě poražených Wizards téměř 16 minut, připsal si dva body a dva doskoky.

Miami nepustilo za celý zápas soupeře ani jednou do vedení.

Rozhodující trhák předvedlo ve třetí čtvrtině, hráče Washingtonu hvězdný tým v této fázi přestřílel 29:10 a vybudoval si náskok 33 bodů. Lídrem šampionů byl LeBron James s 23 body a deseti doskoky.

Výsledky nočních zápasů NBA:

Miami - Washington 102:72 (za hosty Veselý 2 body, 2 doskoky), Atlanta - Golden State 93:115, Charlotte - Orlando 98:107, Chicago - Brooklyn 83:82, Detroit - Indiana 77:88, Milwaukee - LA Clippers 85:111, Minnesota - Dallas 114:106 po prodl., New York - Cleveland 103:102, San Antonio - Boston 103:88, Utah - Memphis 86:99.

1. Oklahoma City 23 19 4 82,6
2. Minnesota 21 12 9 57,1