Veselý pomohl šesti body k těsné výhře nad Golden State

11. 4. 2014 8:52
Český reprezentant Jan Veselý se šesti body a třemi doskoky podílel na těsné výhře Denveru nad Golden State 100:99.
Jan Veselý patřil proti Golden State k velmi platným hráčům
Jan Veselý patřil proti Golden State k velmi platným hráčům | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté San Antonia vyhráli v Dallasu 109:100 a jedno vítězství je dělí od jistého prvenství v základní části NBA. Český reprezentant Jan Veselý se šesti body podílel na těsné výhře Denveru nad Golden State 100:99.

Domácí Dallas sice v poločase vedl o dva body, ale San Antonio ovládlo třetí čtvrtinu 34:21 a vedení už si pohlídalo. Spurs jsou teprve třináctým týmem v historii, který v jedné sezoně zvítězil třicetkrát na hřištích soupeřů.

Zraněného Tonyho Parkera skvěle zastupuju australský rozehrávač Patty Mills, který nastoupil teprve podruhé v sezoně v základní sestavě, dal šest trojek a zaznamenal 26 bodů. Veterán Tim Duncan přidal 20 bodů a 15 doskoků. Spurs přestříleli soupeře na trojky 16:5.

Dallas podlehl San Antoniu v základní části podeváté za sebou a zůstal v Západní konferenci na osmém místě. Devátý Memphis má o výhru méně, ale dva zápasy k dobru. Mavericks už odehrají jen dvě utkání - v sobotu proti sedmému Phoenixu a ve středu právě v Memphisu.

Denver ztížil Golden State boj o play off

Jistý postup do play off zatím nemá ani šesté Golden State. Warriors na svém hřišti zaváhali proti Denveru a mají stejně jako Dallas 48 výher, ale o dvě porážky méně. Domácí 5,8 sekundy před koncem poslal do vedení 99:98 Stephen Curry, autor 24 bodů. Vítězství Denveru ale zařídil Kenneth Faried košem půl sekundy před sirénou. Faried se prosadil z těžké pozice přes bránícího Draymonda Greena.

Hvězdou večera byl ruský pivot Timofej Mozgov, jenž nasbíral 23 bodů a 29 doskoků, kterými stanovil rekord této sezony. Nuggets v utkání smazali dvacetibodové manko a přehráli Warriors 63:38 na doskoky, z toho 25:6 na ty ofenzivní.

"Miluju doskakování. Dnes to byl super večer, některé míče mi prostě skočily do ruky," rozplýval se Mozgov.

Veselý se za 13 minut na hřišti stihl vyfaulovat. Přesto byl v bilanci plus/minus nejlepší z celého týmu s +12. Český reprezentant proměnil oba střelecké pokusy z pole i obě šestky. K šesti bodům přidal tři doskoky, jeden blok a jeden získaný míč.

Výsledky NBA:

Dallas - San Antonio 100:109, Golden State - Denver 99:100 (za hosty Veselý 6 bodů a 3 doskoky).

2. x-Portland 79 51 28 64,6
3. Minnesota 78 39 39 50,0