reklama

Veselý povede Čechy jako jednička, nasazení ovlivní počasí

Čeští daviscupoví reprezentanti Čeští daviscupoví reprezentanti autor: Dalibor Sosna
Čeští tenisté hrají od pátku v Dillí baráž o světovou skupinu Davis Cupu. Vést by je měl Jiří Veselý, ale vzhledem k vysoké vlhkosti na místě se patrně během víkendu na kurtu představí všichni čtyři čeští reprezentanti. První duel se hraje v pátek od 6:30.

Dillí - Všichni čtyři čeští tenisté se objeví při čtvrtečním losování baráže Davisova poháru v Indii na tabuli a tentokrát každý z nich nejspíše zasáhne i do hry. Kapitán Jaroslav Navrátil plánuje, že vzhledem k obtížným podmínkám rozloží zatížení na celé kvarteto.

V Dillí panuje horko a vysoká vlhkost vzduchu, proto se očekávají náročné zápasy, které se mohou protáhnout až na pět setů. "Musíme to brát v potaz. Chtěl bych to rozprostřít podle počasí. A podle toho, jak to bude vypadat," řekl Navrátil při dnešním tréninku českého výběru v centru Rádže Kumára Khánny.

S jedničkou týmu a světovou čtyřicítkou Jiřím Veselým počítá do páteční i nedělní dvouhry. Na pozici dvojky se pravděpodobně protočí Lukáš Rosol a Radek Štěpánek. "Chtěl bych, aby se zapojili skoro všichni. Mám to pomaličku v hlavě, ale zatím to nepovím," řekl kapitán.

Štěpánek je deblová jistota

Další jistotou v české sestavě by měla být Štěpánkova účast v sobotní čtyřhře. Jen je otázkou, kdo se postaví vedle zkušeného deblisty, který má v Davisově poháru ve čtyřhře bilanci 18:4. Veselý to nejspíše nebude. Zbývají možnosti s Rosolem, či Adamem Pavláskem. "Opravdu nevím s kým a jak to bude vypadat," řekl Navrátil. Rozhodne se podle vývoje dvouher.

Variantou může být Pavlásek, s Veselým překvapili v 1. kole výhrou v deblu nad Australany. "Je do debla slušný," uvedl Navrátil. "Proti Austrálii se mi to povedlo, a když budu hrát, tak bych rád předvedl stejný výkon, co jsem tam od druhého setu ukázal. Jsem za ty zkušenosti rád a rád bych přinesl bod," řekl Pavlásek.

Domácí nasadí do dvouher Yukiho Bhambriho (125. v žebříčku ATP), který vyhrál minulý týden challenger v Šanghaji, kde porazil hráče třetí a čtvrté stovky žebříčku. Dvojkou bude Somdev Devvarman (164.). "Oba jsou to hráči z challengerů a naši mají zkušenosti z ATP Tour, ale hodněkrát jsme se už přesvědčili, že žebříčky v Davisově poháru nerozhodují. Rozhoduje momentální forma, počasí," řekl Navrátil.

Páteční úvodní dvouhry začnou v 6:30 SELČ a mohou se natáhnout kvůli počasí. Podle předpovědi má pršet a kurt není pod střechou. Hrát se však může případně za umělého osvětlení. "Už to zažehli a má to nějaké dva tisíce luxů, což je dost. Mělo by se to dát dohrávat pod světly," řekl Navrátil.

reklama