Veselý se vrátil do sestavy, šesti body pomohl k výhře

4. 3. 2013 7:38
Český basketbalista Jan Veselý pomohl šesti body Washingtonu k těsné výhře nad Philadelphií 90:87. K tomu si za šestnáctiminutový pobyt na hřišti připsal také dva doskoky a jednu asistenci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Český basketbalista Jan Veselý se vrátil do sestavy Washingtonu, v níž chyběl od 8. února, a svému pomohl šesti body k těsné výhře nad Philadelphií 90:87. K tomu si za šestnáctiminutový pobyt na hřišti připsal také dva doskoky a jednu asistenci.

Vítězství Washingtonu zařídil John Wall, jenž dal posledních šest bodů celého zápasu. Sixers měli šanci na vyrovnání, ale Dorell Wright s trojkou neuspěl.

Střelecký účet Wizards vedli Wall s Martellem Websterem, autoři 16 bodů. O dva méně nastřílel Bradley Beal, který však ze zápasu odstoupil s poraněným kolenem.

Miami vyrovnalo klubový rekord

Basketbalisté Miami vyrovnali čtrnáctým vítězstvím za sebou klubový rekord. V neděli porazili 99:93 New York Knicks, kterým k odvrácení první prohry s floridským celkem v sezoně nestačilo ani 32 bodů Carmela Anthonyho. Miami přitom v poločase prohrávalo o 14 bodů.

"Několikrát jsme dobře zabránili a já trefil pár střel. Můžeme hrát s nejlepšími týmy Východní i Západní konference, byl to pro nás velký zápas," řekl LeBron James, který dotáhl Miami k výhře 29 body.

Bryant urval výhru pro Lakers

Los Angeles Lakers porazili Atlantu 99:98. Hrdinou utkání byl Kobe Bryant, autor 34 bodů. Atlanta šla v poslední minutě do vedení 98:97 po koši Ala Horforda, ale Bryant devět vteřin před koncem strhl vítězství na stranu Lakers. Pro ně to v 60. utkání 30. výhra v sezoně, mají tak poprvé od 28. prosince vyrovnanou bilanci.

Oklahoma v dramatickém utkání zdolala Los Angeles Clippers 108:104. Thunder v utkání vedli o 19 bodů, ale domácí Clippers začali po změně stran postupně snižovat. V předposlední minutě utkání za stavu 99:93 pro Oklahomu, snížil trojkou Matt Barnes.

V tu chvíli hostující pivot Serge Ibaka nepochopitelně udeřil Blaka Griffina do choulostivých míst, což rozhodčí ocenili nesportovní chybou, kterou Clippers potrestali dalšími čtyřmi body a šli poprvé v utkání do vedení. Na druhé straně ale odpověděl Rusell Westbrook a vítězství Oklahomy zpečetil tříbodovou akcí právě Ibaka.

Houston přehrál v texaském derby Dallas 136:103. V poločase Rockets vedli jen o tři body, ale třetí čtvrtinu ovládli 44:17. Hvězdou utkání byl Chandler Parsons, který minul jedinou z 13 střel a zlepšil si osobní rekord na 32 bodů.

Výsledky NBA:

Houston - Dallas 136:103, Indiana - Chicago 97:92, LA Clippers - Oklahoma City 104:108, LA Lakers - Atlanta 99:98, New York - Miami 93:99, Orlando - Memphis 82:108, Sacramento - Charlotte 119:83, San Antonio - Detroit 114:75, Washington - Philadelphia 90:87 (za domácí Veselý 6 bodů, 2 doskoky, 1 asistence).

4. Portland 58 27 31 46,6
5. Minnesota 56 20 36 35,7