Veselý tentokrát nehrál, Washington však vyhrál v Chicagu

Aktualizováno 14. 1. 2014 9:15
Basketbalisté Washingtonu vyhráli přímý duel o páté místo ve Východní konferenci NBA, když na ledě Chicaga vyhráli 102:88. Jan Veselý se však tentokrát na palubovce vůbec neobjevil.
Jan Veslý se tentokrát na palubovce neobjevil, jeho spoluhráči však vyhráli v Chicagu 102:88. | Foto: Reuters

Chicago - Basketbalisté Washingtonu vyhráli přímý duel o páté místo ve Východní konferenci NBA, když na ledě Chicaga vyhráli 102:88.

Jan Veselý se však tentokrát na palubovce vůbec neobjevil, zato se v základní sestavě Washingtonu po více než měsíci objevil brazilský pivot Nene a odvděčil se 19 body.

Wizards zahájili utkání v Chicagu šňůrou 8:0 a vedení drželi až do konce zápasu. Washingtonský trenér Randy Witman zařadil Neneho, jenž laboroval s achilovkou, do sestavy místo Trevora Bookera a zúžil rotaci hráčů. Dal příležitost jen třem z lavičky, mezi něž Veselý nepatřil.

Hráčům Washingtonu se v halách soupeřů daří více než doma, kde mají bilanci sedm výher a devět porážek, zatímco venku 10:10. "Nevím, co to má znamenat. Prostě venku máme daleko víc energie a koncentrace. Zvládneme hrát tvrdě celých 48 minut," uvedl křídelní hráč Bradley Beal.

Knicks vyhráli popáté v řadě

Pátou výhru v řadě si připsal New York, který zdolal Phoenix 98:96 po prodloužení. Knicks promrhali čtrnáctibodové vedení, ale v prodloužení dokázali udržet soupeře na pouhých čtyřech bodech.

K šesté výhře z posledních sedmi zápasů přispěl Carmelo Anthony 29 body a 16 doskoky. V dresu Phoenixu se na 28 bodů dostal Goran Dragič, 21 bodů přidal Leandro Barbosa.

Popáté za sebou zvítězili také basketbalisté San Antonia, kteří vyhráli v New Orleans 101:95. Spurs pomohlo 27 bodů Tonyho Parkera, osmnáct stihl přidat Tim Duncan, než se po téměř čtyřech letech vyfauloval.

Boston padl podeváté za sebou

V trápení pokračuje Boston, jenž podlehl Houstonu 94:102. Celtics si připsali 101 střeleckých pokusů z pole, ale ani to jim nestačilo k odvrácení deváté prohry v řadě. Rockets vedl s 32 body a 11 doskoky Dwight Howard.

Pětizápasovou vítěznou šňůru Denveru ukončil Utah výhrou 118:103. Jazzmani se dokázali vyrovnat s absencí svého nejlepšího střelce Gordona Haywarda, jehož zastoupil osobním rekordem 34 bodů Alec Burks.

Boston - Houston 92:104, Chicago - Washington 88:102 (Veselý za hosty nenastoupil), Dallas - Orlando 107:88, New Orleans - San Antonio 95:101, New York - Phoenix 98:96 po prodl., Toronto - Milwaukee 116:94, Utah - Denver 118:103.

3. Denver 37 19 18 51,4
4. Minnesota 37 18 19 48,6