reklama

Veselý vypadl na turnaji v Sofii už v prvním kole

Jiří Veselý Jiří Veselý autor: Dalibor Sosna
Dvaadvacetiletý Čech podlehl v premiérovém vzájemném souboji o rok staršímu soupeři z Bosny a Hercegoviny, který je ve světovém žebříčku o 28 míst níže, 3:6, 6:3, 3:6

Sofia - Tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Sofii v prvním kole, když ve třech setech nestačil na Damira Džumhura. Dvaadvacetiletý Čech podlehl v premiérovém vzájemném souboji o rok staršímu soupeři z Bosny a Hercegoviny, který je ve světovém žebříčku o 28 míst níže, 3:6, 6:3, 3:6 a ani ve třetím letošním utkání se nedočkal premiérové výhry.

Téměř dvoumetrový Veselý, který se po Australian Open rozešel s trenérem Tomášem Krupou, se nemohl opřít o servis, jenž bývá jeho silnou zbraní. Nastřílel sice osm es, ale z prvního podání měl jen padesátiprocentní úspěšnost.

V premiérovém ročníku turnaje v Sofii pokračuje Lukáš Rosol, kterého ve druhém kole čeká sedmý nasazený Slovák Martin Kližan.

Tenisový turnaj mužů v Sofii (tvrdý povrch, dotace 520.070 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Džumhur (Bos.) - Veselý (ČR) 6:3, 3:6, 6:3, Kohlschreiber (5-Něm.) - Stachovskij (Ukr.) 6:2, 6:2, Copil (Rum.) - Čong Hjon (Kor.) 6:2, 6:3, De Bakker (Niz.) - Ebden (Austr.) 6:4, 6:1, Krajinovič (Srb.) - Ilhan (Tur.) 6:3, 3:6, 6:4.

reklama