Veselý zářil v NBA! 10 bodů, 4 doskoky a 3 získané míče

24. 3. 2014 9:18
Jan Veselý se v nedělním utkání NBA vytáhl proti bývalým spoluhráčům z Washingtonu a ve svém nejlepším utkání od přestupu do Denveru výrazně pomohl k výhře Nuggets 105:102.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Basketbalista Jan Veselý se v nedělním utkání NBA vytáhl proti bývalým spoluhráčům z Washingtonu a ve svém nejlepším utkání od přestupu do Denveru výrazně pomohl k výhře Nuggets 105:102. Český reprezentant stihl za 15 minut a 17 sekund hry nastřílet 10 bodů a připsal si čtyři doskoky a tři získané míče.

"Snažil jsem se předvést co nejlepší výkon. Měl jsem motivaci a myslím, že se mi to povedlo. Je to skvělý pocit, jsem šťastný," řekl očividně spokojený Veselý. V zápase by dostal zřejmě ještě větší prostor, ale ve třetí čtvrtině odstoupil kvůli poraněnému žebru.

Zářili hráči z lavičky

Jeho nový tým prohrával v první čtvrtině už o 14 bodů, ale do poločasu náskok Washingtonu téměř smazal a v druhé půli už měl navrch. Wizards se dopustili 24 ztrát, domácím pomohli k výhře náhradníci 52 body. Tři hráči z lavičky včetně Veselého dali deset a více bodů, nejlepším střelcem týmu byl s 20 body Kenneth Faried.

Newyorští Knicks nevyužili zaváhání Atlanty a na devátém místě Východní konference ztrácejí na Hawks nadále dvě výhry. Atlanta vedla proti Torontu ještě v úvodu poslední čtvrtiny o 14 bodů, ale nakonec prohrála 86:96. Raptors ovládli závěrečnou dvanáctiminutovku 36:15. K výhře je táhl Kyle Lowry s 25 body.

Knicks ztratili s Clevelandem náskok 17 bodů

Knicks podlehli Clevelandu 100:106, přestože hráli na svém hřišti a vedli až o 17 bodů. Cavaliers k výhře dovedl Jarett Jack s 31 body a 10 asistencemi. Knicks nepomohlo 32 bodů Carmela Anthonyho.

Dvouciferný náskok prohospodařil i Dallas. Mavericks podlehli Brooklynu 104:107 po prodloužení. Nets porazili Dallas v obou vzájemných zápasech v sezoně poprvé od ročníku 1999/00. Hrdinou utkání byl brooklynský Joe Johnson, jenž poslal utkání do prodloužení a celkem si připsal 22 bodů. V dresu Dallasu nastřílel Monta Ellis 32 bodů, ale trápil se Dirk Nowitzki, jenž zůstal na 10 bodech, protože trefil jen dvě z dvanácti střel z pole.

Největší obrat dne se ale povedl hráčům Phoenixu, kteří v Minnesotě inkasovali 41 bodů v první čtvrtině a prohrávali až o 22. Suns k výhře pomohli náhradníci 61 body a šest dvouciferných střelců. Minnesotský Kevin Love nasbíral 36 bodů, 14 doskoků a devět asistencí.

Výsledky nočních zápasů NBA:

Dallas - Brooklyn 104:107 po prodl., Denver - Washington 105:102 (za domácí Veselý 10 bodů, 4 doskoky), LA Lakers - Orlando 103:94, Minnesota - Phoenix 120:127, New York - Cleveland 100:106, Sacramento - Milwaukee 124:107, Toronto - Atlanta 96:86.

2. Portland 70 45 25 64,3
3. Minnesota 68 34 34 50,0