Veselý zmírnil českou bolest. Rosol ovšem padl

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 14. 9. 2014 14:30
Vítězstvím ve dvou setech alespoň částečně zmírnil bolest českých tenistů po vyřazení z letošního ročníku Davis Cupu Jiří Veselý.
Jiří Veselý vyhrál i druhý letošní zápas v Davis Cupu, Francouzi Julienu Benneteauovi nedovolil uhrát ani set. | Foto: Reuters

Paříž (od zvláštního zpravodaje) - Vítězstvím ve dvou setech alespoň částečně zmírnil bolest českých tenistů po vyřazení z letošního ročníku Davis Cupu Jiří Veselý, který už za rozhodnutého stavu porazil v úvodní nedělní dvouhře semifinále Francouze Juliena Juliena Benneteaua 6:4 a 6:3.

Závěrečný zápas mezi Gaëlem Monfilsem a Lukášem Rosolem skončil vítězstvím Francouze 5:7, 6:4 a 7:5, kteří tak semifinále vyhráli v poměru 4:1.

Francie bude v prvním svém finále od roku 2010 usilovat o jubilejní desátý titul v historii a první po 13 letech. Doma bude v listopadu hostit Švýcarsko, které bude hrát finále dokonce po 22 letech.

"Každý zápas v Davis Cupu je nesmírně těžký. Byl to pro mě obrovský zážitek tady hrát a doufám, že podobný zápas ještě odehraju. Dobře jsem podával, snažil jsem se hrát agresivně a rozběhat ho," řekl po zápase Veselý, který za rozhodnutého stavu vyhrál i čtvrtfinálový duel v Japonsku.

Monfils si udělal ze zápasu show

Ve druhé nedělní dvouhře bavil obecenstvo Monfils. Rosol nad ním sice vyhrál první set, ale pak byl od základní čáry jistější a variabilnější domácí hráč.

"Myslím, že to byl dobrý zápas, i když konec nebyl v mé režii. Jsem spokojen s výkonem, bylo to lepší než v pátek, ale bohužel jsem bod nepřidal," řekl devětadvacetiletý Rosol.

Hledištěm, oslavujícím postup, několikrát oběhla mexická vlna, do které se netradičně zapojil i hlavní rozhodčí. Monfils rozparádil publikum ještě více, a to nejen výhrou, ale také úderem ve výskoku mezi nohama, kterým zaskočil českého hráče.

On tak hraje často, člověk neví, co přijde. Jestli přijde lob, prase nebo prohoz, a on to trefil do protisměru a s tím se musí počítat," dodal Rosol.