reklama

České beachvolejbalistky vyhrály v Hamburku jeden zápas ze čtyř

Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play-off MS 2017 Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová v prvním kole play-off MS 2017 autor: Milan Kammermayer
Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou ve finále Světového okruhu první zápas vyhrály, druhý prohrály. Markéta Sluková s Barborou Hermannovou dvakrát padly.

Hamburk - Vicemistryně Evropy v plážovém volejbalu Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou vyhrály na finálovém turnaji Světového okruhu úvodní zápas ve skupině, ale nakonec obsadily druhé místo a budou hrát osmifinále.

V Hamburku se do hry vrátily Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, které oba zápasy ve skupině prohrály a v pátek je rovněž čeká osmifinálový duel.

Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Prohlédněte zde

Hoidarová Kolocová s Kvapilovou získaly v neděli stříbro na ME v Lotyšsku a dnes porazily Švýcarky Joanu Heidrichovou, Anouk Vergéovou-Dépréovou 22:20 a 21:10. V prvním setu vybojovaly dramatickou koncovku a ve druhé sadě dominovaly. První mečbol proměnila Hoidarová Kolocová úderem z první do odkrytého dvorce.

V druhém utkání skupiny A nastoupily Hoidarová Kolocová s Kvapilovou proti turnajovým jedničkám Julii Sudeové a Chantal Laboureurové, které překvapivě vyřadily v semifinále evropského šampionátu.

Po hladce prohraném prvním setu 8:21 dokázaly vyrovnat, ale nakonec podlehly 1:2 a horší poměr bodů je v tabulce zařadil na druhé místo za vítězné Němky, které postoupily rovnou do čtvrtfinále.

Hermannová a Nausch Sluková vynechaly ME kvůli zranění zad Nausch Slukové. Do Hamburku nakonec odjely a v prvním utkání nestačily na Kanaďanky Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou, kterým podlehly 16:21, 15:21.

Odpoledne získaly proti další kanadské dvojici Sarah Pavanová, Melissa Humanaová-Paredesová úvodní set, ale nakonec prohrály 1:2.

"Do pondělí jsme si nebyli jistí, jestli to zranění nebude znamenat konec sezony. Proto jsem šťastný, že Markétě záda drží a nic ji při hře nelimituje," řekl ČTK trenér Simon Nausch.

Finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Hamburku:

Ženy:

Skupina A:

Kolocová, Kvapilová (8-ČR) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (9-Švýc.) 2:0 (20, 10), Sudeová, Laboureurová (1-Něm.) - Kolocová, Kvapilová 2:1 (8, -19, 12).

Skupina C:

Bansleyová, Wilkersonová (11-Kan.) - Hermannová, Sluková (6-ČR) 2:0 (16, 15), Pavanová, Humanaová-Paredesová (3-Kan.) - Hermannová, Sluková 2:1 (-17, 13, 11).

reklama