reklama

VIDEO Až na krev? Ne, ostuda! Fury ale nyní dostane Klička

Video: Tyson Fury vs. Dereck Chisora www.youtube.com
Fury si po ostudném zápase věří na Klička.

Londýn – Na ten duel se těšil celý boxerský svět. Dva britský provokatéři Tyson Fury a Dereck Chisora si to v sobotu v noci rozdali v odvetě za tři roky starou a dlužno dodat parádní podívanou. Čekala se podobně napínavá bitva.

Místo toho nabídli fanoušků v souboji titulovaném jako „Bad Blood“ (Až do krve) jeden z nejpříšernějších zápasů poslední doby nejen v těžké váze.

Vladimir Kličko bývá často kritizován za nudné souboje, které často kvůli sponzorům úmyslně natahuje. To, co ale předvedli v londýnské ExCel Areně šestadvacetiletý Fury a o čtyři roky starší Chisora, všechno předčilo!

Druhý jmenovaný bijec přezdívaný „Del Boy“ (Zlý chlapec) totiž po prvním kole, kdy se nedokázal dostat na hlavu 206 centimetrů vysokého protivníka, zápas jednoduše zabalil.

Fury si zase vysloužil nenávist a bučení publika nejen kvůli tomu, že pochází z Manchesteru, ale také proto, že se nesnažil naprosto odevzdaného soupeře dorazit, ale spokojil se s postupným otloukáním.

Nudnou podívanou, na kterou fanoušci v Londýně museli čekat až do půl jedné v noci (!), musel dokonce v osmém kole na chvíli přerušit ringový Marcus McDonnell a oběma borcům důrazně vysvětlit, že jestli nezačnou boxovat, mohou se všichni sebrat a jít domů do postele.

Trápení svého svěřence nakonec ukončil Chisorův kouč Don Charles po desátém kole, když jej do jedenáctého pokračování už nepustil. Fury si kromě 23. vítězství mezi profesionály (ve 23. zápase) a titulů mistra Evropy a britského šampiona vybojoval právo vyzvat šampiona federace WBO Vladimira Klička.

„Jdu si pro tebe Vladimire - já cikánský boxer!“ vzkázal za velkou louži, kde nyní Ukrajinec pobývá se svojí těhotnou snoubenkou Hayden Panettierovou, Fury. „Ukažte mi nějakou jinou těžkou váhu, která by si mohla dovolit otočit gard proti takovému boxerovi, jako je Chisora,“ dodal manchesterský obr, který od druhého kola strávil většinu duel v otočeném gardu, na což nebyl jeho soupeř absolutně připravený.

„Necháme Vladimiru dobrovolnou obhajobu v únoru, nebo březnu, poté ale začnou jednání o zápase. A pokud se nedomluvíme, přijde na řadu aukce. Není úniku,“ doplnil svého chráněnce manažer Mick Hennessy.

Britští novináři po zápase napsali, že se Kličko jistě již nyní obává, jaké monstrum proti němu v příštím roce nastoupí. Fanoušci se ale spíše ptají: jak dlouho by Fury s takovým výkonem vydržel proti ukrajinskému diktátorovi těžké váhy na nohou?

reklama