reklama

VIDEO Bez rvačky. Haye se dalšímu soupeři Klička vysmál

Němec Manuel Charr na tiskové konferenci Davida Hayeho a Derecka Chisory
Němec Manuel Charr přišel na tiskovou konferenci po zápase Haye - Chisora jako frajer, odešel ale řádně potupen.

Londýn – Zajímavé déja vu zažili po svém souboji na tiskové konferenci David Haye a Dereck Chisora. Mezi novináře se totiž vmísil nejbližší soupeř ukrajinského obra Vitalije Klička – Němec se syrskými kořeny Manuel Charr. Na bitku tentokrát ale nedošlo...

Zhruba po pěti minutách tiskovky po dlouho očekávaném souboji dvou britských těžkých vah Davida Hayeho a Derecka Chisory se rozhodl využít situace německý bijec Manuel Charr, který se v září postaví v boji o titul mistra světa organizace WBC Ukrajinci Vitaliji Kličkovi.

Haye ztrapnil Charra hned první větou

„Když v září porazím Klička, můžeme se domluvit na našem zápase. Chci bojovat s tebou!“ pronesl sedmadvacetiletý bijec směrem k Hayemu, kterému stejně jako předtím Chisorovi podal ruku. Překvapený Brit na něj chvíli nechápavě kouká a pak se zeptá: „A ty jsi kdo?“

„Já jsem ten, kdo bude nyní boxovat s Vitalijem,“ nenechá se zatím rozhodit Charr. „Aaaaaha. Manuel Charr!“ usměje se následně Haye a podá svému možnému budoucímu soupeři ruku. „Mám srdce, mám tvrdé pěsti, takže až ho porazím, chci boxovat s tebou,“ pokračuje nažhavený Charr.

„Přeju ti hodně štěstí,“ odpoví mu Haye, zatímco jeho kouč Adam Booth, Dereck Chisora i další zadržují smích. Frank Warren se následně snaží situaci uklidnit a za pomoci bodyguarda se mu podaří „uklidit“ Charra, který ještě podá ruku Chisorovi a vzkáže Hayemu „Ještě se uvidíme“ do ústraní.

Charr se ale své chvíle slávy vzdát nechtěl

Jenže ani poté není konec. „Diamantový hoch“, jak si syrský bojovník žijící trvale v Německu nechává přezdívat, se po dalších pěti minutách do tiskové konference vmísí znovu. Když se nového Mezinárodního šampióna organizací WBO a WBA chce zeptat jeden z německým žurnalistů, zda nyní zavolá podle dohody Vitaliji, opět se ozve Charr.

„Až zničím Vitalije, budu boxovat s Hayem. Vitalijův čas se naplní 8. září. Všichni chtějí vidět můj zápas s Hayem v ringu (což vyvolá pobavené reakce na tvářích britského bijce i jeho trenéra). Budu prvním arabským mistrem světa v těžké váze, David je nejlepší těžkou vahou na ostrovech,“ začne Charr pořvávat na boxery za stolem.

To už nevydrží promotér Frank Warren. „Mohl bys už přestat? Necháme vás, abyste si popovídali po tiskovce... Omlouvám se, věci se trochu vymykají kontrole, takže prosím pánové, pokládejte další otázky, protože proto jste nakonec zde,“ otočí se následně zkušený britský manažer na novináře.

Další poznámkou Haye soupeře dorazil

Hayemu to ovšem nedá. „Nemůžu upřít Charrovi, že se snaží udělat naši tiskovku trochu živější,“ rozesměje se a poté, co si chvíli hraje v ruce s prázdnou plastovou flaškou, otočí se ještě znovu k Charrovi.

„Všichni víme, čeho chce dosáhnout, ale toto jsou pouze plastové flašky (když se poprali Haye s Chisorou po zápase druhého jmenovaného s Vitalijem, měl Haye v ruce skleněnou flašku, pozn. redakce),“ ukáže ji směrem k arabskému boxerovi, čímž definitivně nezvaného hosta umlčí a rozesměje ostatní zúčastněné.

„Ale ne, my jsme gentlemani. Jen si tak povídáme, jsme v pohodě,“ pronese ještě zaskočený Charr než raději místnost za posměšků ostatních pokorně opustí. Holt, jak by zhodnotilo jedno české pořekadlo „Když dva dělají totéž, není to totéž“.

Zatímco před pěti měsíci si svým výstupem řekli Haye s Chisorou o zájem celého (nejen) boxerského světa, pro mnohé neznámý další vyzývatel ukrajinského šampióna se v sobotní londýnské noci dokonale ztrapnil...

reklama