reklama

Video: Gratuloval mu i Putin. Nurmagomedov ale po vítězství vyvolal bitku v hledišti

Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu. Dagestánec vyhrál díky škrtícímu chvatu. autor: ČTK
Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov po svém triumfu nad Conorem McGregorem vyprovokoval bitku v hledišti s týmem irského protivníka.

Las Vegas - Takovéhle finále fanoušci nečekali. Zápas o šampiona UFC v lehké váze skončil obrovskou bitkou v hledišti. Dagestánec v ruských barvách Chabíb Nurmagomedov totiž nejprve porazil svého irského protivníka Conora McGregora, který mu odklepal škrcení, pak ale přeskočil pletivo, vrhl se do diváků a vyvolal bitku s týmem irského protivníka.

Naopak ruský tým využil situace a napadl ještě v ringu McGregora. Vznikla obrovská vřava, která narušila i program závěrečného vyhlášení. 

Dagestánec Nurmagomedov měl od prvního kola v ringu převahu a McGregor, který měl v publiku více fanoušků se spíše bránil. Osudnou se mu stala situace ze čtvrtého kola, kdy ho Nurmagomedov začal zezadu škrtit a on poklepáním zápas vzdal.

"Větší chybu jsem snad neviděl v celém svém životě. Chabíb udělal v ringu všechno, co měl. Vedl si brilantně a zaslouženě vyhrál. Jenže tím, co udělal po zápase, si totálně zpackal pověst. Určitě to ještě bude mít nějakou dohru," uvedla pro express.co.uk někdejší britská hvězda UFC Michael Bisping.

Nurmagomedov se na tiskové konferenci sice omluvil, ale za svými činy si stál. "Vím, že tohle není má nejlepší stránka. Omlouvám se, Nevado, omlouvám se, Las Vegas. Ale on mluvil o mém náboženství, o mé zemi, o rodině," vysvětloval, proč skočil na McGregorova parťáka z týmu.

Novinářům ale také přiznal, že mu hned po vítězství volal ruský prezident Vladimir Putin. "Zavolal a řekl, že je na mě hrdý," uvedl.

reklama