reklama

VIDEO 'Hajzl' rozhodčí aneb K.O. které nebylo

Video sporného závěru boxerského duelu Dereck Chisora vs. Malik Scott
Podívejte se na sporný konec zápasu mezi Dereckem Chisorou a Malikem Scottem.

Londýn - Konec, o kterém se bude hodně dlouho mluvit. Toť závěr duelu dvou boxerských těžkých vah Derecka Chisory a Malika Scotta, který ovlivnil ringový sudí Phil Edwards hodně sporným odmáváním duelu na konci šestého kola.

Shrňme si fakta: Scott byl poslán Chisorou na zem zadním pravým crossem za ucho a následně svým soupeřem ještě povalen. Ovšem zůstal klečet opřený o jedno koleno a měl oční kontakt s ringovým, který jej začal správně počítat. Dle pravidel tak musí učinit do osmi, pokud nechce duel odmávat kvůli výraznému otřesení boxera. To zde ale zjevně nenastalo.

Zapomněl zkušený sudí počítat do deseti?

Edwards se tak dostal až ke slůvku "devět", na které se dvaatřicetiletý Američan zvedá na nohy. Jenže k úžasu všech v tu chvíli zkušený ringový místo dopočítání, zkontrolování Scotta, zda-li může pokračovat pokyny "Pojď ke mě" nebo tradiční otázkou, jestli je "Ready", mává konec. To vše navíc zhruba pět vteřin před koncem šestého kola...

Těžko se pak divit reakci kouče amerického boxera Jesseho Reada, který ringového počastoval pořádnou sprškou vulgarit, přičemž slova jako "kurva" nebo "do prdele" byla ta nejslušnější, slovo začínající v angličtině na "Fu.." létalo z jeho úst o sto šest. Jeho svěřenec vzal ale konec zápasu s až překvapivým klidem.

Scott byl okraden již podruhé za sebou

"Trefil mě sice za ucho, ale tvrdě. Rozhodčí dal povel osm, já šel na devět nahoru a byl konec... Neslyšel jsem, že by řekl sudí deset. Nevím, řekl bych, že tahle číslovka zní v Americe stejně jako v Anglii," pokrčil po duel rezignovaně rameny bijec, který už byl okraden před pěti měsíci - tehdy bodovými - v souboji s Ukrajincem Vjačeslavem Glazkovem.

"Začal dobře, ale od třetího kola jsem cítil, že slábne. Věděl jsem, že pokud ho trefím, tak půjde dolů a já ho v závěru šestého kola trefil," konstatoval suše po zápase vítězný Dereck Chisora, který se nyní může těšit na další velký duel kariéry.

reklama