reklama

Video: Haye udolal Valujeva. Bylo to pohodlné, říká

David Haye je novým držitelem mistrovského pásu David Haye je novým držitelem mistrovského pásu autor: Sport
VIDEO: Podívejte se, jak Haye porazil Valujeva

Norimberk - Britští fanoušci boxu jsou na nohou, mají nového mistra světa v těžké váze.

Stal se jím devětadvacetiletý David Haye, který udolal v sobotních večerních hodinách vyhlášeného obra Nikolaje Valujeva, a stal se tak prvním šampionem své země od doby Lennoxe Lewise.

"Chtěl bych moc poděkovat britským fanouškům za podporu. Připravili mi takové podmínky, že jsem prostě nemohl Valujeva nechat vyhrát. Fandili úplně nad rámec svých povinností, " citují ho stránky BBC.

Čtěte také: Obr Valujev padl. Mistr světa těžké váhy se stal Haye

Skutečně, Norimberská aréna, která pojme 10 000 diváků byla v době utkání zaplněna převážně fanoušky z Británie. A další tisícovky pak měly zápas sledovat v místních restauracích.

"Splnil se mi celoživotní cíl," jásal šťastný boxer.

Nový šampión využíval v souboji hlavně svých největších zbraní. Hbitosti a nekompromisní agresivity. Těžkopádný Valujev se ho sice snažil dostat na delší dobu k provazům, přesto to byl nakonec on, kdo kapituloval.

Obrazem: Obr Valujev na kolenou. A mistrovský pás ukořistil Haye Obrazem: Obr Valujev na kolenou. A mistrovský pás ukořistil Haye Prohlédněte zde

"Každý, kdo o boxu něco ví, uzná, že jsem vlastně vyhrál docela pohodlně. Chtěl jsem to sice zakončit ještě knokautem, ale to prostě občas nevyjde," tvrdí Haye. 

"Mým plánem bylo ho ztrapnit, aby se cítil méněcenně a jako amatér. Kolem toho chlápka se ale nedá jen tak projít. Váží o dost více jak já, takže jsem musel najít strategii, jak ho porazit. Praštit ho vícekrát, než sám dostat," popisuje.

"Kdyby on mohl používat stejnou taktiku proti mně, určitě by ji také použil," dodal na závěr Haye.

Podívejte se na závěr zápasu mezi Valujevem a Hayem (zdroj Youtube.com):

reklama