reklama

VIDEO I Kličko zíral na brutální řež svých možných soupeřů

Celý zápas těžkých vah Mike Perez - Magomed Abdusalamov
Profesionální box má opět o čem mluvit. Tématem číslo jedna je zápas těžkých vah Mike Perez - Magomed Abdusalamov.

New York - Brutální, nádherná, drsná, parádní... Podobné a další přívlastky dostala noční boxerská bitva dvou talentovaných těžkých vah. Přestože v ní slavil Kubánec Mike Perez, málokdo považuje jeho soupeře - Rusa Magomeda Abdusalamova za poraženého.

Abdusalamov skončil v umělém kómatu

Důvod? Oba bijci předvedli 30 minut strhující a otevřené podívané bez velkého taktizování a jediného klinče! Abdusalamov navíc odboxoval devět z deseti kol se zlomenou zadní - tedy silnější - levou rukou, přeraženým nosem a dle všeho jej stejnou dobu trápila přeražená lícní kost.

Po zápase mu museli lékaři odstranit menší krevní sraženinu na mozku. Dle jeho manažera se mu ale následně udělalo během odpoledne špatně a lékaři jej v newyorské nemocnici uvedli do umělého kómatu. Výsledky jeho nových kompletních lékařských testů by měly být známy v pondělí odpoledne.

Kde kdo na jeho místě by s takovými zraněními a postupně se měnícímu obličeji k nepoznání zabalil, ruský tank přezdívaný "Mago", který dosud všech svých 18 profesionálních soubojů vyhrál a navíc před limitem, ale na něco podobného neměl ani myšlenky.

Ruský pořízek se na zranění nevymlouval

A ani v hrozivých zraněních nehledal výmluvy na svou porážku. "V prvním kole jsem si o jeho hlavu zranil levačku, nemohl jsem zavřít pěst. Ale boj o titul je boj o titul a já dneska stál proti velkému šampiónovi," pronesl dvaatřicetiletý Rus, který žije na Floridě.

"Byl to nejtěžší soupeř mé kariéry, několikrát mě skutečně tvrdě zasáhl," vrátil mu kompliment o čtyři roky mladší Kubánec, který jinak příliš respektu k soupeřům nechová. Svojí přezdívku "Rebel" tenhle na těžkou váhu pouze 183 centimetrů vysoký boxer nedostal rozhodně jen tak.

Tentokrát si ale extempore odpustil a společně s Abdusalamovem padala na jejich hlavy jen slova chvály. A to z celého světa. Zápas ocenil i "Magův" krajan a další knockoutová mlátička Sergej Kovaljov boxující v polotěžké divizi nebo král supertíhy Vladimir Kličko, který na duel dorazil se snoubenkou, americkou herečkou Hayden Panettierovou.

V noci to byl box, ne klinčovaná...

Během souboje jej několikrát zachytily kamery stanice HBO, jak živě rozebírá dění v ringu se svými sousedy v řadách u ringu divadelní arény slavné Madison Square Garden. Pár internetových rýpalů se již ozvalo, že možná ukazoval, jak by oba své potenciální soupeře uklinčoval, stejně jako naposledy Alexandra Povětkina.

Mimochodem - Perez, který si připsal jubilejní 20. vítězství ve 20. zápase kariéry, s Abdusalamovem předvedli fanouškům téměř 1500 úderů, 560 z nich pak našlo svůj cíl (312 Perez, 248 Abdusalamov). Kličko s Povětkinem se v duelu o pozici vládce těžké váhy dostali na čísla 198 přesných zásahů ze 700 úderů. Jejich souboj byl navíc o celá dvě kola delší...

reklama