reklama

VIDEO Je to bestie! Nástupce Klička zničil hrdého skotského válečníka za 97 vteřin

Zápas Anthony Joshua vs. Gary Cornish
Boxerský talent těžké váhy Anthony Joshua vyhrál také svůj čtrnáctý profesionální duel před limitem, když za 97 sekund knockoutoval do té doby neporaženého Skota Garyho Cornishe.

Londýn – Měl to být velký souboj tvrdého Angličana proti hrdému skotskému válečníkovi. Jenže nastupující boxerská hvězda těžké váhy Anthony Joshua udělala s dosud neporaženým Garym Cornishem hodně rychlý proces a po dvou počítáních ukončil ringový duel už v polovině prvního kola.

"Vidím svého svěřence, který nepotřebuje peníze, nemá přehnané ego, chce prostě jen vítězit, jak splaskne bublinu jménem Anthony Joshua," tvrdil před zápasem kouč Cornishe Tommy Gilmour. "Kluci, se kterými jsem spároval před rokem řekli, jak jsem zesílil a zlepšil se během té doby. Věřím, že jsem udělal dostatečný pokrok, abych mohl slavit," dodal jeho svěřenec.

Cornish vydržel jen něco přes půl kola

Výsledek? Už po zhruba půl minutě šel dosud neporažený skotský válečník (a to jak v profi-ringu, tak i v amatérech) poprvé k zemi, když si doslova naběhl na ostrou zadní svého protivníka. Z prvního downu se bijec, který obstál při sparinzích mimo jiné i s Mariuszem Wachem, se ještě dokázal dostat zpět na nohy.

Jenže po necelé minutě přišel další a po něm už roztančeného Cornishe nenechal pokračovat ringový rozhodčí. Sen 201 centimetrů vysokého obra o dobytí Londýna tak skončil vlastně ještě dříve, než se ten dokázal v O2 Aréně pořádně rozkoukat. O tři roky mladší a tři centimetry menší Joshua se dle svého zvyku uklonil fanouškům a poté už mohl převzít Mezinárodní pás WBC a poprvé také titul šampiona Commonwealthu.

"Nepospíchal jsem. On tam trefil několik tvrdých úderů, ale byl tvrdší. Moje údery musel cítit. Gary je solidní protivník, velký a silný. Měl to být dvanáctikolový souboj, já se nesnažil ukázat fanouškům vše už v prvním kole, ale nakonec to tak vyšlo. Žiji jednoduchý životní styl – trénuji a když dojde na boj, tak bojuji," prohlásil vítěz v ringu.

Ten si tak vylepšil svoji úchvatnou bilanci na 14 vítězství a 14 KO, dosud pouze dva boxeři s ní dokázali dojít alespoň do třetího kola, celkem strávil dosud v ringu necelých 25 dějství! Další by měl přidat 12. prosinci v očekávané a dlouho dopředu promované odvetě s Dillianem Whytem.

Nejprve srovnání účtů, pak Kličko?

Jeden ze tří přemožitelů amatérského vice-mistra světa a olympijského vítěze z Londýna 2012 na stejném galavečeru i přes roztržené obočí knockoutoval ve třetím kole nepříjemného, leč o dvacet kilo lehčího amerického veterána Briana Minta (41-10). Poté z první řady sledoval další demolici svého budoucího protivníka. K obvyklé slovní konfrontaci ale na rozdíl od čtvrteční tiskovky nedošlo.

"Teď se soustředím na 12. prosince. Jsem rád, že Dillian odvedl proti Mintovi svoji práci. Měli jsme se utkat už dnes, chtěl jsem to, ale on chtěl více času na přípravu. Nemám s tím problém. Je to fér. Amatérská porážka není relevantní. On vede 1-0. A tohle je moje šance na srovnání účtů. To je celé," řekl pouze k jejich střetnutí Joshua.

Pokud zvládne i tuto bitvu, přiblíží se tohle monstrum z Watfordu souboji o některý ze světových pásů – nejspíše ten WBC, který aktuálně drží další neporažený knockoutér – Američan Deontay Wilder. A to přesto, že manažer britské hvězdy Eddie Hearn si už věří i na samotného Vladimira Klička. "Je naším cílem. Do roka a do dne," pronesl už před sobotou. A svůj názor po dalším parádní výkonu Joshuy jistě nezměnil.

reklama