reklama

VIDEO Kameraman na Tour zdržel Sagana, tak dostal lahví

Video: Mechanik od Tinkoff-Saxo hází lahev po kameramanovi www.youtube.com
Sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Sean Yates, v jehož týmu jezdí i Roman Kreuziger, bude muset na Tour de France vynechat jednu etapu.

Bourg-de-Péage - Sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Sean Yates, v jehož týmu jezdí i Roman Kreuziger, musel na Tour de France vynechat pondělní etapu. Vedení závodu ho potrestalo za nedělní incident, při němž mechanik jeho týmu hodil láhev s vodou na televizního kameramana na motorce.

Konflikt se odehrál zhruba 40 kilometrů před cílem ve Valence, když Slovák Peter Sagan potřeboval po defektu asistenci. Motorka s televizním kameramanem ale zastavila tak, že zablokovala týmový vůz a mechanik Faustino Muňoz se k elitnímu spurtérovi nemohl rychle dostat. Výměna kola proto trvala o něco déle, než je obvyklé, a frustrovaný Muňoz pak po motocyklu hodil láhev.

Vše zachytily další kamery na místě, a protože Yates v té době řídil týmový vůz s mechaniky, byl podle vedení Tour za chování zaměstnanců stáje zodpovědný. Do pelotonu se po suspendaci vrátí až ve středu, v úterý je na "Staré dámě" volný den.

reklama