reklama

VIDEO Když ring obcházela smrt aneb Od Aliho k Magovi

Magomed Abdusalamov (vlevo) skončil po brutální řeži s Mikem Perezem v nemocnici, momentálně je i šestý den po souboji v umělém kómatu. Magomed Abdusalamov (vlevo) skončil po brutální řeži s Mikem Perezem v nemocnici, momentálně je i šestý den po souboji v umělém kómatu. Foto: Reuters
Podívejte se na galerii poskládanou z nejtěžších zranění v historii boxu, které občas končily i smrtí.

Praha - Jeden moudrý muž kdysi pronesl, že "boxerský (a nejen ten) knockout je jedinou zákonně povolenou vraždou".

Jeden z nejslavnějších boxerů historie - Joe Frazier - po konci kariéry prohlásil: "Box je jediný sport, ve kterém si necháte mlátit do hlavy, vezmete si za to peníze a zapíšete se do pohřební knihy."

Ví, o čem mluví, jeho legendární a dle mnohých nejbrutálnější boxerská válka historie - třetí souboj s Muhammadem Alim - v našem seznamu nechybí také. A proč vlastně tato galerie vznikla?

Nejde o to, hanit box jako takový, zápasů za poslední století bylo na různých úrovních miliony, dle oficiálních statistik za tu dobu v ringu nalezlo smrt na 1200 boxerů, což je méně než za stejné období například ve fotbale nebo lyžování.

Jenže poslední tvrdý případ z uplynulé soboty, kdy krásnou a nekompromisní bitvu mezi těžkými vahami Abdusalamovem a Perezem (VÍCE ZDE) odnesl prvně jmenovaný těžkými zraněními, opět ukázal tenkou linii mezi slávou a smrtí, které jdou tvrdí hoši v bojových sportech často naproti.

Je třeba také připomenout, že většina známých smrtelných případů spojených s boxem v sobě skrývají daleko více, než jen sportovní rivalitu...

reklama