reklama

VIDEO Komentátor Eurosportu ignoroval jízdu Strachové, příští závody glosovat nebude

Podívejte se na jízdu Šárky Strachové a komentář Eurosportu youtube.com
Komentátor české verze Eurosportu úplně ignoroval výkon Šárky Strachové ve Flachau a až v cíli diváky informoval o tom, že je Češka průběžně druhá. Televize se omluvila a komentátor Ondřej Krátoška nebude komentovat příští zastávku Světového poháru z Kitzbühlu.

Praha - Tak to se nepovedlo. Česká slalomářka Šárka Strachová v pátečním závodě ve Flachau opět bojovala o stupně vítězů, komentátor české verze Eurosportu ale její výkon úplně ignoroval a až v cíli diváky informoval o tom, že je Češka průběžně druhá.

A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned po závodě se zvedla vlna nevole fanoušků a do televizní stanice a jejího moderátora se pustili i zástupci Českého svazu lyžařů.

"Jsme přesvědčeni, že se v podání pana Ondřeje nejednalo o momentální ztrátu koncentrace, nýbrž o naprosto záměrné a pro nás těžko pochopitelné ignorování výkonu české reprezentantky Šárky Strachové," stojí v ostrém vyjádření Svazu lyžařů ČR.

Televize se za celý incident, který si můžete prohlédnout na přiloženém videu, omluvila a hlasatel Ondřej Krátoška si neokomentuje příští zastávku Světového poháru z Kitzbühlu.

Místo Strachové řešil Vlhovou

Krátoška během celé jízdy Strachové vyprávěl o slovenské reprezentantce Petře Vlhové, která byla na průběžném prvním místě. Že právě odjela česká závodnice, se diváci dozvědí až v cíli, kdy komentátor suše poznamená, že je "Češka", nikoliv "Strachová", na druhém místě.

"Nechal se unést výkonem slovenské reprezentantky. Vysíláme totiž i pro slovenskou verzi Eurosportu. Samozřejmě je to ale chyba, kterou uznáváme my i samotný komentátor," řekl Aktuálně.cz vedoucí redakce českého Eurosportu Michal Šíma.

Krátoška je prý komentátorskou kapacitou ve sjezdovém lyžování, i přesto ho trest nemine. "Jde o člověka, který svým komentářem dělá jméno Svazu lyžařů už 15 let a Šárce Strachové od té doby, co závodí. Nemyslím si, že by se to mělo nějak opakovat. V redakci jsme si to rozebrali a Ondřeje jsme stáhli z vysílání Světového poháru z Kitzbühlu," dodal Šíma s tím, že celou věc řeší i s týmem Strachové.

reklama