VIDEO Koš za milion zajistil v poslední sekundě výhru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 4. 2010 18:35
Partizan díky němu vyhrál Adriatickou ligu
Dušan Kecman a Lawrence Roberts oslavují vítězství v Adriatické lize
Dušan Kecman a Lawrence Roberts oslavují vítězství v Adriatické lize | Foto: Reuters

Praha - Mnozí fanoušci se v pondělí podivovali nad tím, že dvacetiletá naděje českého basketbalu Jan Veselý odmítl účast v letošním draftu NBA a dal přednost prodloužení smlouvy v Partizanu Bělehrad.

Jenže druhou nejlepší mladou star Evropy drží v klubu z hlavního města Srbska nejen nejlepší basketbalové publikum na světě, ale především výkony týmu v této sezoně.

Partizan senzačně postoupil do Final Four nejlepší evropské klubové soutěže - Euroligy a navíc o víkendu počtvrté v řadě triumfovali v Adriatické lize, kterou v příští sezoně okusí i basketbalisté Nymburku.

A právě na nedělní finálový zápas Adriatické ligy na palubovce největšího 'jugoslávského' rivala Cibony Záhřeb se bude mezi fanoušky Partizanu ještě dlouho vzpomínat.

Veselý odmítl NBA. Zůstává i nadále v Partizanu
Nymburk v příští sezoně vynechá základní část

Zaplněné šestnáctitisícové hlediště v Záhřebu už téměř přestalo necelých pět sekund před koncem prodloužení doufat ve vítězství svého týmu.

Partizan vedl o jeden bod a za čáru určenou pro trestné hody se postavil jeden z jeho nejlepších hráčů Lawrence Roberts. Jenže ten při obou pokusech minul, hráči Cibony míč doskočili a rychle jej dopravili pod druhý koš k Bojanu Bogdanovičovi.

Ten zpoza tříbodové hranice vystřelil a 0,6 sekundy před koncem prodloužení přesnou trefou otočil skóre na 74:72 pro domácí.

Všech 16 tisíc fanoušků jako jeden muž vyskočilo k výšinám a oslavovalo přerušení vítězné série Partizanu v Adriatické lize. Hráči a realizační tým na šťastného střelce naskákali a chystali se oslavovat.

Jenže rozhodčí těsně poté, co zůstalo na hřišti opět jen pět hráčů domácích, nechali hráče hostů rozehrát zpoza koše a ke střele ze tří čtvrtin hřiště se hned po převzetí přihrávky odhodlal nejzkušenější hráč Partizanu Dušan Kecman.

Podívejte se na neskutečný závěr utkání

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

A světe, div se, s pomocí desky se míč odrazil přesně do obroučky. Euforii domácích hráčů tak vystřídala radost hostů, kteří se srotili kolem úspěšného střelce.

Jenže ani Partizan neměl ještě vyhráno. Všichni tři rozhodčí dali hlavy dohromady a rozhodovali se, zda Kecman stihl vystřelit ještě před vypršením časového limitu.

Po krátké pauze vyřkli verdikt a hráči Partizanu se mohli radovat naplno, kdežto diváci v hale zcela oněměli. Partizan se po vítězství 75:74 radoval ze čtvrtého vítězství v Adriatické lize v řadě.

Štastný střelec Kecman tomu po zápase dlouho nemohl věřit, pak ale své pocity popsal novinářům. "Že se takhle podaří rozhodnout zápas? Šance tak sto ku jedné," citoval ho server eurobasket.com.

Není se tedy čemu divit, že Veselý v takové situaci upřednostnil Partizan před nejlepší soutěží na světě.