reklama

Video: Phelps závodil se žralokem bílým, virtuální souboj prohrál. Podívejte se

Podívejte se na souboj Michaela Phelpse se žralokem bílým Reuters |  01:37
Podívejte se na videu na virtuální souboj držitele 23 olympijských medailí Michaela Phelpse se žralokem bílým.

Los Angeles - Fenomenální plavec Michael Phelps našel přemožitele: držitel 23 zlatých olympijských medailí se musel v souboji o titul "krále moří" sklonit před lidožravým žralokem bílým. Alespoň podle pořadu televizní stanice Discovery Channel, odvysílaném v USA v neděli večer místního času. Phelps, který ukončil svou sportovní dráhu na loňské olympiádě v Riu de Janeiro, prohrál se žralokem o dvě vteřiny.

Znakařka Baumrtová skončila ve finále stovky na MS sedmá, padly tři světové rekordy Znakařka Baumrtová skončila ve finále stovky na MS sedmá, padly tři světové rekordy Čtěte zde

Avšak sportovec s největší sbírkou medailí v dějinách olympijských her neplaval se žralokem bok po boku, k velikému zklamání mnoha diváků pořadu "Phelps proti žralokovi, souboj o nadvládu v oceánu". Šlo o souboj virtuální.

Alespoň že Phelps, vybavený monoploutví pro zvýšení rychlosti (na 9,5 kilometru za hodinu) a za bedlivého dohledu expertů a potápěčů, plaval u jihoafrických břehů na stejné trati jako žralok, který byl ale natočen dříve. Až díky speciálním efektům oba aktéři plavali jeden vedle druhého v drahách vyznačených jako v olympijském bazénu.

Trik vyzradil Phelps krátce před odvysíláním pořadu: "Nebyli jsme ve vodě současně, na což se asi ptá každý. Byl jsem v bezpečí, to byla má hlavní priorita," vysvětlil. Nicméně ujistil, že závod byl jedním z nejtěžších v jeho kariéře "kvůli nízké teplotě vody i očekávání".

Žralok získal náskok v posledních metrech stometrového závodu, když zrychlil v honbě za tuleněm, a skokem z vody proťal pomyslnou cílovou pásku jako první.

"Odveta? Příště v teplejší vodě," zažertoval Phelps na Twitteru.

Dvaatřicetiletý Phelps během závodní kariéry získal 28 olympijských medailí, včetně 23 zlatých, 26 titulů mistra světa a 39 světových rekordů, z nichž tři stále platí (na 100 a 200 metrů motýlek a v polohovém závodu na 400 metrů).

Vodní panny, chvostoskoci a milovníci mokrých dálek. To je první týden světového šampionátu plavců Vodní panny, chvostoskoci a milovníci mokrých dálek. To je první týden světového šampionátu plavců Prohlédněte zde
reklama