reklama

VIDEO Podělal jsem to, tvrdí sebekriticky boxer Pála po KO

Video celého zápasu David Price vs. Ondřej Pála
Video k souboji Ondřej Pála vs. David Price a ohlasy českého boxera.

Praha – Nejlepší česká těžká váha Ondřej Pála má za sebou druhý duel v řadě, který pro něj skončil ve třetím kole. Opět s Britem. Opět po nadějném úvodu. Po kontroverzním konci souboje s Dereckem Chisorou tentokrát nestačil na jeho krajana Davida Price.

V září třicetiletý český bijec ze stáje Médea Boxing Team přitom poslal v prvním kole obrovitého liverpoolského rodáka do počítání, jenže toho nedokázal využít a následně po dvou downech v první minutě třetího kola pro něj zápas skončil.

Pála nehledal pro svojí porážku žádné výmluvy

„Dá se říct, že to jeho rychlé počítání vlastně uškodilo. Nevím proč, ale prostě jsem se pak zbláznil, přestal dělat to, na čem jsme se domluvili a to byl začátek konce,“ vyprávěl s odstupem jednoho dne v krátkém rozhovoru pro Profiboxing.cz pražský rodák.

„Nemůžu se na nic vymlouvat. Byl jsem skvěle připravený, jak fyzicky, tak takticky, věděl jsem, co mám dělat, ale zůstal u toho jen ty úvodní dvě minuty. Pak jsem to ale úplně podělal, přestal poslouchat trenéra (Jurij Krivoručko) a to byla cesta do pekel,“ přiznal následně.

Zároveň souhlasil s názory fanoušků, že ani jedno ze tří počítání v zápase nebylo po čistých úderech. „Já ho netrefil čistě, bylo to někam za ucho, stejně jako on mne. To první šlo do zátylku, podruhé také za ucho. Ale to je holt box. Je to moje chyba, v tom třetím kole to bylo hodně rychlé. Ale prostě to trefil, já měl ruce dole a takhle se v těžké váze boxovat nedá,“ nehledal výmluvy Pála.

Flintu do žita ale rozhodně nehází. „Musím se nyní zaměřit na to, abych se stoprocentně koncentroval na trenéra, co mi říká a už se podobná chyba neopakovala. Je to další zkušenost. Rozhodně ale nemám myšlenky na nějaký konec kariéry. Box i trénování mne baví,“ přidal 190 centimetrů vysoký bijec.

Price je rád, že na chvíli umlčel trochu své kritiky

Vzápětí se už velký fanoušek hokejové Sparty rozesmál: „Na co se mohou fanoušci těšit? No přece na můj další rychlý knockout!“ A následně již vážně dodal: „Ne, musím se vrátit do tréninku, pokračovat v tom, co jsme začali a poučit se z posledních chyb. Prostě pořádně na sobě makat!“

Ve stejném tónu ostatně mluvil také jeho soupeř – David Price. Ten přiznal, že jej v cestě vzhůru nemotivují jen jeho fanoušci, ale také kritici a že po výhře na českým chasníkem hodlá dřít ještě více.

Jestli svá slova naplní, to by měli příznivci boxu zjistit v červnu, kdy by měl odboxovat další souboj s dosud neznámým soupeřem. Jisté jen to, že s krajanem Tysonem Furym, se kterým se následně potkal na letišti to nebude...

reklama