reklama

Video: Problémová dvojčata. Morrisovi si v NBA vysloužili pokuty ve výši 40 tisíc dolarů

Markieff Morris (vpravo) musí zaplatit 25 tisíc dolarů za vyvolání roztržky a odstrčení sudího. Markieff Morris (vpravo) musí zaplatit 25 tisíc dolarů za vyvolání roztržky a odstrčení sudího. autor: Reuters
Dvojčata Markieff a Marcus Morrisovi musí za incidenty v zápasech osmifinále play off NBA zaplatit pokuty 25 a 15 tisíc dolarů.

New York - Basketbalová dvojčata Markieff a Marcus Morissovi si v jeden den vysloužila od vedení NBA pokuty v celkové výši 40.000 dolarů (825.000 korun). Spoluhráč Tomáše Satoranského z Washingotnu Markieff zaplatí 25.000 dolarů za rozpoutání šarvátky a odstrčení sudího v pátečním utkání s Torontem, hráč Bostonu Marcus dostal trest 15.000 dolarů za kritiku rozhodčích po zápase s Milwaukee.

Markieff Morris už v první čtvrtině zápasu vyvolal melu, poté co vrazil předloktím zezadu do nováčka OG Anunobyho, který jej předtím fauloval. Oba protivníky se podařilo od sebe oddělit, Morris nicméně v návalu emocí a ve snaze dostat se k rivalovi odstrčil i jednoho z rozhodčích. Wizards pak zápas vyhráli a snížili stav osmifinálové série na 1:2.

Marcus Morris veřejně zkritizoval rozhodčí po porážce v Milwaukee, po níž Boston vede také už jen 2:1. V utkání dostal technickou chybu a v pozápasových rozhovorech pak řekl, že rozhodčí po něm šli.

Roztržka, kterou vyvolal Markieff Morris proti Torontu:

reklama