reklama

Video: Rvačka v basketbale. Létaly židle, zápas ukončen

Při potyčce mezi řeckými a srbskými hráči létaly i židle Při potyčce mezi řeckými a srbskými hráči létaly i židle autor: Reuters
Závěr zápasu mezi Řeckem a Srbskem ovládly emoce:

Atény - Šlo zdánlivě o bezvýznamný basketbalový zápas na přípravném turnaji v Aténách. Jenže duel mezi Řeckem a Srbskem se měl nečekaně zvrtnout.

Stačila jen drobná potyčka a palubovka se stala divokou arénou, kde létaly židle a tekla i krev.

Čtěte také: VIDEO Řádění fanoušků Slovanu odnesl Stuttgart

Na světelné tabuli právě svítil stav 74:73 pro domácí celek, když hostující Srb Nenad Krstič tři minuty před koncem chytil pod krkem Antonise Fotsise.

Ten si to však nenechal líbit a strhla se mela, do které se následně zapojili i jeho spoluhráči. Když pak Krstič ještě trefil židlí do hlavy Jannise Burussise, byl zápas předčasně ukončen.

Tím ale šarvátky nekončily, k rozbrojům došlo i na cestě k šatnám. Zapojit se chtěli i rozhořčení fanoušci, kteří byli okamžitě vykázáni z haly.

O vypjatosti střetnutí hovoří i fakt, že Srbové se museli už od deváté minuty obejít bez svého trenéra Dušana Ivkoviče, jenž byl po ostré hádce vykázán.

Krstič, který pak způsobil Burussisovi krvavý šrám, byl obviněn z ublížení na zdraví, a noc strávil ve vězení. Nakonec ale dostal pokutu a byl druhý den propuštěn. Celý případ ale ještě bude řešit světová federace FIBA.

Podívejte se na vyhrocený závěr utkání Řecko - Srbsko (zdroj Youtube.com):

reklama