reklama

VIDEO Skandál! Němci pustili v polovině boxu starý film!

Nepochopitelné ukončení boxerského zápasu Hopkins-Murat
Těžko vysvětlitelné selhání předvedla v noci na neděli německá veřejnoprávní televize ARD.

Berlín – Těžko vysvětlitelné selhání předvedla v noci na neděli německá veřejnoprávní televize ARD. Přesně v polovině boxerského duelu o titul mistra světa IBF v polotěžké váze mezi Bernardem Hopkinsem a Karem Muratem totiž náhle skončilo živé vysílání ze zámoří a televize pustila další plánovaný pořad – film z roku 1976 „Cannonball“ s Davidem Carradinem v hlavní roli...

Možná za to mohla změna času z letního na zimní a posun o hodinu zpět, se kterým v původním plánu ARD nepočítalo, možná čistě systémová chyba. Tak, či onak, jedna ze dvou veřejnoprávních televizí u našich západních sousedů se dostala pod obrovskou palbu kritiky.

Celá týdenní práce přišla vniveč

Více jak týdenní promo ke galavečeru v Atlantic City v New Yorku, jehož vrcholem byl souboj legendy Bernarda Hopkinse s německý bijcem stáje Saurland Event (ta má právě s ARD exkluzivní smlouvu na vysílání zápasů svých boxerů) Karem Muratem, zhatila obrovská a těžko pochopitelná chyba.

Přesně ve 4:09 hodin ráno, v okamžiku, kdy skočilo šesté kolo bitvy v té době vyrovnané bitvy o titul mistra světa, skončil přímý přenos a začal plánovaný další pořad – 37 let starý film se slavným hercem, který před 4 lety spáchal sebevraždu. „Omlouváme se našim divákům, jedná se o chybu v interní komunikaci,“ napsala stanice v tiskovém prohlášení.

Své diváky, kteří jí stejně jako v Češi u nás České televize platí ze zákona dané poplatky, tím ale jen ještě více naštvala. Kde kdo by totiž pochopil, kdyby se podobná chyba stala, ale za pár vteřin došlo k nápravě, jenže ne. Dle všeho jednoduše v tu dobu v sídle stanice selhala jakákoliv režisérská a editorská kontrola vysílání.

Komentátoři v Americe mluvili jen sami pro sebe

Jelikož se nejednalo o klasický výpadek proudu, ale skutečné plánované další vysílání, jak dokazuje naše video, stanice neuspěla ani s úvodním prohlášením o přerušení programu. Dle všeho tak komentátoři v Americe zápas dokomentovali čistě sami pro sebe, zatímco více jak dva miliony Němců u televizních obrazovek mohli nadávat u filmu plného honiček po amerických silnicích.

„Není to poprvé, platíme vám poplatky a vy s námi takto vymetete?“ ptal se ve stovkách komentářů na facebooku i jiných sociálních sítích jeden zdiváků největší veřejnoprávní televizní stanice na západ od našich hranic. Někteří další použili místo slova „vymetete“ daleko barvitější výrazy.

Naštvaný byl i kouč Murata, který zůstal v Evropě

„Vyjeba.. jste s 80 miliony Němců, je na čase s tím něco udělat,“ napsal jeden z těch více naštvaných fanoušků, mezi které patřil mimo jiné i Ulli Wegner, kouč Murata. Ten totiž zůstal v Německu, jelikož měl pár hodin před zápasem ve státech povinnosti s dalším svým svěřencem – Arthurem Abrahamem, a duel sledoval právě prostřednictvím přenosu ARD.

Někteří svojí frustraci ventilovali sarkasmem. „Celou noc až do 4:00 hodin čekám na film s Carradinem a kvůli nějakému boxu začne až ve 4:09 hodin? Taková drzost, devět minut zpoždění,“ napsal jeden z nich. Do smíchu jemu, dalším diváků i vedení stanice ARD ale rozhodně nebylo.

Televizi hrozí problémy i od pořadatelů

Její zástupci po několika hodinách reakcí na komentáře pod jejich rostoucím počtem na tuto snahu rezignovalo a obrnilo se mlčením vůči okolnímu světu. V Německu ale nyní diváci i média netrpělivě očekávají další vývoj, jelikož je velice pravděpodobné, že za toto velké selhání budou padat hlavy.

Navíc ještě ARD hrozí sakce i od pořadatelů galavečera, jelikož často podobné smlouvy obsahují i body o tom, co všechno musíte odvysílat a stanici Showtime a Golden Boy Promotions tímto téměř 40 minutovým selháním vznikla pochopitelně určitá ztráta vůči evropským fanouškům, jelikož na starém kontinentu měla ARD na tento galavečer exkluzivitu.

Jak napsal jeden německý deník: Karo Murat sice nakonec s Bernardem Hopkinsem prohrál drtivě na body, daleko těžší knockout zasadila všem ARD...

reklama