reklama

VIDEO Srbské peklo. Na palubovce zasahovala policie

Rvačka divokých fanoušků na basketbale v Bělehradě Repro Youtube.com
V Srbsku se kvůli neukázněným fanouškům nedohrálo finále basketbalového poháru, vítěze určila až o 24 hodin později dohrávka před prázdným hledištěm.

Kragujevac - V Srbsku se kvůli neukázněným fanouškům nedohrálo finále basketbalového poháru, vítěze určila až o 24 hodin později dohrávka před prázdným hledištěm.

Výtržníci vnikli na hřiště ve třetí čtvrtině nedělního zápasu mezi bělehradskými rivaly Crvenou Zvezdou a Partizanem za vyrovnaného stavu a odpálili kouřové bomby. Utkání bylo přerušeno a dokončeno bylo až dnes.

Zápas byl přerušen za vyrovnaného stavu

Zápas ve městě Kragujevac byl přerušen za stavu 43:43. Situaci musela dostat pod kontrolu policie, po téměř hodinovém přerušení odmítli hráči Crvené Zvezdy pokračovat.

Crvena Zvezda zvládla dohrávku před prázdnými tribunami lépe, zvítězila 78:69 a ukončila pětiletou nadvládu Partizanu v Poháru Radivoje Korače. Násilí na sportovních akcích je v Srbsku častým jevem, proto vláda nedávno přijala nový zákon. Kluby dostávají vysoké pokuty a fandové mohou být odsouzeni do vězení.

Fanoušci řádili také v Řecku

Nepřístojnosti fanoušků provázely i finále Řeckého poháru mezi Olympiakosem Pireus a Panathinaikosem Atény. Už před úvodním rozskokem naházeli diváci na palubovku světlice.

Zápas byl na více než hodinu přerušen ve druhé čtvrtině poté, co se v hale strhly bitky a hozený předmět lehce zranil aténského rozehrávače Mikea Bramose. Násilnosti ukončila až policie, jež proti agresivním chuligánům použila obušky. Zápas nakonec vyhrál Panathinaikos 81:78.

reklama