VIDEO Tenisový úder roku: Francouz loboval mezi nohama

9. 1. 2013 18:00
Podívejte se na zatím asi nejlepší tenisový úder roku. Postaral se o něj Francouz Benoit Paire na turnaji v Aucklandu v zápase s Lu Yen-hsunem z Číny.

Auckland - Tenisová špička se zatím teprve zahřívá po prosincových prázdninách a ladí formu na blížící se grandslam v Austrálii, ale i od hráčů druhého sledu jsou k vidění parádní kousky.

Francouz Benoit Paire na turnaji v Aucklandu přeloboval soupeře úderem, který zahrál mezi nohama. Utkání sice prohrál, ale od fanoušků si vysloužil pořádný potlesk. Možná se postaral o úder roku.

V úterním prvním kole narazil na Lu Yen-hsuna z Tchai-wanu. První set prohrál 3:6. Francouzova chvíla ovšem přišla v úvodu druhé sady. S výhodou na své straně podával, po returnu soupeře zkrátil hru, Číňan míček sice doběhl, ale Paire ho po ekvilibristickém kousku přeloboval a získal celý gem.

Francouz, kterému patří 43. příčka na světě, zbytek setu sice ovládl, ovšem rozhodující sadu prohrál a s turnajem se rozloučil. Jeho soupeř, 60. muž na okruhu, dnes nepřešel přes Španěla Davida Ferrera.