reklama

VIDEO To byl finiš! Svendsen vyhrál o špičku boty

Emil Hegle Svendsen (vpravo) zvítězil ve stíhačce na MS o špičku boty před Martinem Fourcadem. youtube.com
Emil Hegle Svendsen získal třetí zlato na letošním MS v dramatickém finiši s Martinem Fourcadem.

Nové Město na Moravě - Parádním finišem, který musel nadchnout všechny biatlonové příznivce, vyvrcholila nedělní stíhačka mužů na 12,5 kilometru na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Pár set metrů před cílem bylo jasné, že si to o zlato rozdají Nor Emil Hegle Svendsen a Francouz Martin Fourcade.

Ještě po závěrečném stoupání měl navrch Fourcade, ale Svendsen jeho náskok mohutnými tempy zmenšoval, až jej v cíli předjel. Podle cílové fotografie ´o špičku boty´.

"Jsem nadšený, nemám slov. Mít tři zlata ze tří závodů ve čtyřech dnech, to je perfektní," zářil radostí hrdina letošního šampionátu.

"Teď už se můžu jen bavit"

Na potvrzení svého triumfu si však musel pár sekund počkat. "Chvilku jsem si výhrou nebyl jistý," přiznal. "Závěr byl o taktice a já měl ještě sílu to urvat," těšilo jej.

Norský borec s přezdívkou ´Super Svendsen´ tak přidal do své sbírky jubilejní desáté zlato. "Teď už se můžu jen bavit," libuje si.

A při tak skvěle rozjetém šampionátu si může dělat zálusk ještě na další tři zlata, čeká jej totiž ještě vytrvalostní závod, štafeta mužů a závod s hromadným startem. Pokud by získal alespoň jednu zlatou, vyrovnal by rekord krajana Oleho Einara Björndalena.

"Ale jo, umím si představit, že tady získám šest zlatých," řekl trochu v nadsázce.

reklama