reklama

VIDEO Tyson, Ali i Kličko aneb Nejzajímavější zápasy těžké váhy o pás WBC

Jedním z největších zápasů federace WBC byl souboj do té doby neporaženého Mika Tysona a Jamese Douglase, který senzačně vyhrál druhý jmenovaný. Jedním z největších zápasů federace WBC byl souboj do té doby neporaženého Mika Tysona a Jamese Douglase, který senzačně vyhrál druhý jmenovaný. Foto: Facebook
16. února 1970 se poprvé boxovalo o pás nové federace WBC, která vznikla rozštěpením původní světové americké organizace (NBA) na WBA a právě WBC. Ta se postupně stala ve světě profesionálního boxu tou nejsilnější a nejrespektovanější. V její historii se za 45 let boxovalo o titul mistra světa v těžké váze už devětadevadesátkrát. V noci na neděli tak šampion Deontay Wilder a jeho francouzský soupeř Johann Duhaupas oslaví krásné kulaté jubileum. Kam se v historickém měřítku zařadí, to se teprve dozvíme.

16. února 1970 se poprvé boxovalo o pás nové federace WBC, která vznikla rozštěpením původní světové americké organizace (NBA) na WBA a právě WBC. Ta se postupně stala ve světě profesionálního boxu tou nejsilnější a nejrespektovanější.

V její historii se za 45 let boxovalo o titul mistra světa v těžké váze už devětadevadesátkrát. V noci na neděli tak šampion Deontay Wilder a jeho francouzský soupeř Johann Duhaupas oslaví krásné kulaté jubileum. Kam se v historickém měřítku zařadí, to se teprve dozvíme.

My jsme pro vás vybrali dle nás dosud deset dosud nejzajímavějších duelů o tento titul. A věřte, až do roku 2003 to nebyl snadný výběr (první vždy uváděn vítěz). Mimochodem – na rozdíl od jiných titulů i jiných vah, dosud žádný duel o tento pás nebyl vyhlášen jako "NC" (No contest, tedy bez výsledku)!

reklama