reklama

VIDEO Ukrajina dominuje! Postaví se Kličkovi jeho krajan?

Video 96vteřinového zápasu Deontay Wilder vs. Malik Scott
Těžká váha je blízko historickému souboji ukrajinských boxerů, ovšem o bratrovražednou válku Kličků nejde...

Praha – Letos v říjnu to bude přesně deset let, kdy naposledy poznal hořkost porážky Ukrajinec Vladimir Kličko a za necelý měsíc začne zároveň jeho devátý rok v roli mistra světa těžké váhy. Té vládl posledních pět let se svým bratrem Vitalijem.

Když ten dal loni na podzim přednost kariéře politika, mnozí si oddechli a řekli si „nyní se zbývá zbavit už jen jednoho Ukrajince“ a supertíha bude opět moct dýchat. Jenže po sobotě může už na podzim dojít k souboji, kterému dlouhá léta stavěla stopku maminka obou bratří.

Ukrajinský souboj ano. Válka Kličků nikoliv

Souboji, kdy proti sobě stanou v obou rozích muži, za kterými bude vlát ukrajinská vlajka. Nedojde sice na bratrovražednou bitvu v pravém slova smyslu, ovšem v tom převzatém ano. Do hry o mety nejvyšší se totiž šokujícím vítězstvím nad Polákem Tomaszem Adamkem ve městě příznačně pojmenovaném Betlém přihlásil devětadvacetiletý Ukrajinec Vjačeslav Glazkov.

A zatímco Američané v osobách Bryanta Jenningse, Chrise Arreoly, nebo opěvanovaného Deontaye Wildera – jehož taktéž sobotní duel s kamarádem Malikem Scottem kandiduje na roli největší boxerské "šaškárny" sezóny, když se druhý jmenovaný skácel k zemi po 96 vteřinách po „neviditelném úderu“ (video si můžete prohlédnout výše) – Glazkov je naprosto regulérně krok od bitvy s vládcem těžké váhy.

Dvanáctikolovým triumfem nad ex-mistrem světa dvou váhových divizí Adamkem totiž získal jeho titul Severoamerického šampióna IBF a pozici číslo dvě v této federaci. Co to pro něj znamená? Že jeho další zápasu bude eliminací o to, aby mohl oficiálně vyzvat sedmatřicetiletého šampióna nejen organizace IBF, ale také WBO, WBA a IBO.

Glazkovovi chybí poslední krok

Ve hře jsou momentálně dvě, respektive tři jména. Buďto na Glazkova čeká Bulhar Kubrat Pulev – jednička IBF, který ale má zároveň možnost se střetnout ve finančně hodně lukrativním souboji o titul mistra Evropy s Britem Dereckem Chisorou, nebo vítěz dubnového souboje Amir Mansour – Steve Cunningham, do kterého vstoupí v roli velkého favorita prvně jmenovaný.

Pokud tak Kličko porazí na konci dubna v Německu Alexe Leapaie a Glazkov zvládne svůj další duel, na podzim se boxerský svět dočká historické události – čistě ukrajinského souboje o pozici absolutního vládce těžké váhy!

K němu navíc s ohledem na fakt, že Glazkov bojuje v Americe, může velmi pravděpodobně dojít za velkou louží. Tam, kde se mladší z ukrajinského bratrského dua snaží marně prosadit během celé svojí dlouhé profesionální kariéry.

reklama