8. 2. 2018 10:06
Kuriozita v nablýskané NBA: zápas Indiany v New Orleans se nehrál kvůli děravé střeše a vodě na palubovce.
LeBron James a jeho úchvatné představení v posledních dvou vteřinách | Video: Youtube.com

New York - LeBron James rozhodl blokem a vítěznou střelou s klaksonem dramatický zápas NBA Clevelandu s Minnesotou. Trojnásobný ligový šampion a majitel řady cen pro nejužitečnějšího hráče zabránil sekundu před koncem prodloužení ve skórování Jimmymu Butlerovi a následně po dlouhé přihrávce zajistil domácím basketbalistům Cavaliers vítězství 140:138.

James zvládl zkompletovat triple double: nasbíral 37 bodů, deset doskoků a 15 asistencí během 48 odehraných minut základní hrací doby, v níž poslal zápas do prodloužení. Mistři NBA z roku 2016 a loňští finalisté se nakonec po cenném skalpu Minnesoty mohli radovat teprve ze sedmého vítězství v posledních dvaceti utkáních.

Oba týmy se v clevelandské hale častokrát střídaly ve vedení, většinu času ale byli napřed domácí Cavaliers. James poslal zápas do prodloužení úspěšnou trojkou, pak 24 sekund před jeho koncem vyrovnal. A pro diváky si schoval ještě další dvě lahůdky.

Časomíra ukazovala 1,3 sekundy do konce, když zblokoval Butlerův pokus. "Neviděl jsem ho," přiznal Butler, s 35 body nejlepší střelec Minnesoty.

Pak to byl zase James, na koho mířil dlouhý míč od Jeffa Greena. Nedaleko čáry trestných hodů se zbavil Butlera a střelou z odskoku rozhodl.

"Když jsem ten míč chytil, věřil jsem tomu, co už jsem v kariéře dokázal," popsal James, od středy nový klubový rekordman v počtu doskoků (5904). "Takový výkon jsme potřebovali předvést," dodal trenér Tyronne Lue, který kvůli nemoci chyběl týmu v úterý v Orlandu.

Houston porazil Miami na jeho palubovce 109:101, zvítězil pošesté za sebou a dotahuje se na lídra Západní konference Golden State. Rockets mají už jen o jednu výhru méně, James Harden k tomu pomohl 41 body. Detroit si doma poradil s Brooklynem 115:106 a po příchodu Blakea Griffina, jenž dal 25 bodů z toho 11 v poslední části, drží neporazitelnost už pět utkání.

Utkání Indiany v New Orleans bylo odloženo kvůli děravé střeše a vodě na hřišti. "Oba týmy se shodly, že nechceme riskovat zranění hráčů," prohlásil kouč hostů Nate McMillan. Hala Smoothie King Centre v New Orleans, kde se měl zápas hrát, slouží od roku 1999.

Výsledky NBA:

Cleveland - Minnesota 140:138 po prodl., Detroit - Brooklyn 115:106, Memphis - Utah 88:92, Miami - Houston 101:109, Phoenix - San Antonio 81:129. Utkání New Orleans - Indiana bylo odloženo.