reklama

VIDEO V reklamě vysílané o Super Bowlu si zahrál Ještěd

autor: Jan Langer
Letošní finále NFL vyhráli Packers

Arlington - Letošní finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL o takzvaný Super Bowl mělo i české zastoupení. V jedné z reklam vysílaných během tohoto tradičně velmi sledovaného pořadu si zahrál televizní vysílač a hotel Ještěd.

Stavba architekta Karla Hubáčka tyčící se nad Libercem se objevila v reklamním spotu společnosti HomeAway, jež na internetu zprostředkovává nájmy nemovitostí o dovolených.

Reklama je tak zaměřená proti hotelům. U vysílače v ní dramaticky přistane modrý vrtulník. Vystoupí z něj chlapík, který tvrdí, že je z tajné vládní agentury, jejímž úkolem je zachraňovat dovolené. "Rodiny se stále znovu a znovu stávají oběťmi podvodu. Proč? Protože hotely vás nenávidí až za hrob," řekne úředník.

Čtěte také:

SuperBowl po čtrnácti letech ovládli Green Bay Packers
Svatí díky skvělému obratu vyhráli poprvé Super Bowl

Následně přejde do ještědského vysílače, kde je umístěn "simulátor hotelového pokoje", v němž se jedna taková početnější rodina potýká s nedostatkem místa. Potyčka dětí vyvolá řadu menších nehod, jež skončí vymrštěním miminka a jeho rozplácnutím o sklo testovacího pokoje.

Následně se vedle něj objeví titulek, že jde jenom o figurínu. Východiskem z této prekérní situace je v reklamě, končící záběrem na Ještěd tyčící se nad okolím pohrouženým v mlžném oparu, pochopitelně využít služeb inzerující společnosti a netrávit dovolenou v hotelu...

Superbowl - Tracy Porter Foto: Reuters

Významnou českou stavbu si díky reklamě možná prohlédlo dosud nejvíc lidí najednou. Například loni se utkání Super Bowlu stalo nejsledovanějším pořadem v americké televizní historii. V průměru se na něj dívalo 106,5 milionu lidí.

Reklamní vysílací čas je tak během Super Bowlu nejdražší v roce. Inzerenti se navíc díky velkému publiku snaží vytáhnout, a natáčejí tak pro utkání své nejdražší reklamy. Letos podle deníku USA Today nejvíce uspěly spoty na kukuřičné lupínky Doritos a pivo Bud Light.

Slevový server Groupon pak připravil kontroverzní reklamu, která odkazuje na okupaci Tibetu.

"Tibeťané mají problémy. Jejich kultura je v ohrožení. Pořád ale dokážou ukuchtit úžasné rybí kari," zazní v ní. Okamžitě po vysílání se objevily hlasy, že firma zneužívá čínské okupace země ke komerčním účelům.

Svatí zkrotili hříbata. A dokráčeli si pro legendární Super Bowl Svatí zkrotili hříbata. A dokráčeli si pro legendární Super Bowl Prohlédněte zde

reklama