reklama

VIDEO Vrávorající rozhodčí si nezapíská. Alespoň zatím

Podívejte se na podezřelé chování rozhodčího Youtube.com
Softballový rozhodčí čelí podezření, že řídil sobotní utkání žen podnapilý. Dokonce nevydržel stát na nohou.

Praha - Diváci na softballovém zápase žen v Radotíně byli v sobotu svědky nevšedního zážitku. Jeden z rozhodčích totiž od prvních minut nevypadal zdravě a podle přihlížejících ani střízlivě.

Nakonec v jednu chvíli zavrávoral, skácel se pozpátku k zemi a musela ho odvézt sanitka. Ve středu měla případ vyšetřovat disciplinární komise, která měla rozhodnou, zda sudí byl pod vlivem alkoholu.

"Bohužel, disciplinární řízení bylo odročena na dobu, dokud pan Petružálek nedoručí potvrzení od lékařů, že byl v době zápasu střízlivý. Do té doby si nezapíská," řekl Aktuálně.cz předseda České softballové asociace Gabriel Waage.

Video z víkendového zápasu je v posledních dnech hitem na sociálních sítích a většina uživatelů ho komentuje dobře známým termínem "viróza".

Dotyčným pánem je 69letý Luděk Petružálek, který hrál softball už od roku 1967, poté trénoval ženy a ve starším věku se dal na rozhodcovskou práci. Mezi hráči je tak dobře známý.

Hráč: Ví se o něm, že se rád napije

"Píská nás poměrně často a všeobecně se ví, že se rád napije. V takovém stavu jsem ho ale viděl až na tom videu," řekl deníku Aktuálně.cz Pavel Hrdina, hráč softbalového týmu Mistrál Praha.

Některé komentáře u videa hovoří o tom, že scénka je jen smutným vyústěním toho, že v českém softballu je rozhodčích málo. Předseda České softballové asociace s tímto názorem ovšem nesouhlasí.

"Neříkám, že máme rozhodčích přehršel, ale nějaký nedostatek také nemáme. Ten pán píská proto, že ho to baví a doma by se unudil, ne proto, že by musel," podotýká Waage.

I přes zádrhel s nedoručeným lékařským potvrzením si vedení softballové asociace, že rozhodčí spíše podlehl horkému počasí. "Vypadá to tak, protože první zápas ten den prý odřídil normálně. Zřejmě zaúřadoval věk a ostré slunce," myslí si předseda.

V sobotu padal, v pondělí už opět pískal

Tyto informace potvrdil i podezřelý rozhodčí Petružálek, kterého se deníku Aktuálně.cz podařilo v úterý zastihnout. "Jsem v pořádku propuštěný z nemocnice a podle lékařů jsem byl bez alkoholu," tvrdí rozhodčí. "Ve středu jsem připravený dokázat to i disciplinární komisi," dodal na závěr bodrý pán. Ve čtvrtek už ale telefon nezvedal.

Petružálek se tedy z údajného kolapsu vzpamatoval velmi rychle, protože už v pondělí v podvečer za mnohem většího vedra řídil další mužský zápas. "A byl v úplné pohodě," potvrdil Hrdina.

O tom, jestli se rozhodčí stihl vzpamatovat z kocoviny nebo z vyčerpání organismu, si můžete udělat obrázek sami v přiloženém videu.

reklama