23. 11. 2016 8:24
Taková zlodějina se vyplatí. Basketbalista Nick Young ukradl spoluhráči přihrávku a pět vteřin před koncem základní hrací doby zařídil tříbodovým košem výhru Lakers v NBA nad Oklahomou 111:109. New York zdolal Portland 107:103. Kristaps Porzingis se na výhře podílel 31 body a devíti doskoky. Derrick Rose v poslední části nastřílel osm ze svých 18 bodů. Portland vedl s 22 body Damian Lillard.
Nick Young
Nick Young | Foto: Reuters

Los Angeles - Díky tříbodovému koši Nicka Younga pět sekund před koncem basketbalisté Los Angeles Lakers zdolali v NBA Oklahomu 111:109. Na kontě mají osm výher a sedm porážek a poprvé za posledních pět let se mohou po 15 utkáních pochlubit kladnou bilancí.

Russell Westbrook za posledních šest a půl minuty utkání nastřílel 14 ze svých 31 bodů a díky němu hráči Oklahomy smazali čtrnáctibodové manko. Čtrnáct sekund před koncem šli do vedení 109:108 a domácí Lakers si vzali oddechový čas. Míč se dostal k Brandonu Ingramovi, který nahrával Lou Williamsovi, ale přihrávku na svého spoluhráče se rozhodl uzmout pro sebe Young a trojkou zajistil Lakers cenné vítězství. Youngovi se povedlo vstřelit vítězný koš poprvé v kariéře, předtím mu to šestkrát nevyšlo.

"Ta akce byla vymyšlená pro mě a míč už ke mně směřoval, ale pak jsem před sebou uviděl ten žlutý záblesk," potvrdil novinářům s úsměvem Williams, že vítězná akce měla vypadat úplně jinak.

Nejlepším střelcem Lakers byl s 18 body Jordan Clarkson, o bod méně nastřílel Young a 16 bodů přidal Timofej Mozgov. Oklahomě nepomohlo 31 bodů, 13 asistencí a osm doskoků Westbrooka, který ještě mohl zvrátit vývoj utkání, ale jeho poslední střela nedoletěla na obroučku. Pivot Steven Adams dal 20 bodů.

Chicago vedlo v první čtvrtině na hřišti Denveru až o 14 bodů, ale pak mu začal docházet dech. Domácí za druhou dvanáctiminutovku nasázeli 41 bodů a v poločase bylo vyrovnáno. Devět sekund před koncem zápasu za stavu 107:107 Dwyane Wade fauloval Willa Bartona, který dvěma trestnými hody posunul Denver k výhře. Isaiah Canaan na druhé straně netrefil trojku a výhru domácích 110:107 jedním trestným hodem pojistil Danilo Gallinari. Náhradníci Nuggets přestříleli lavičku hostů 61:13. Jamal Murray z týmu vítězů si zlepšil osobní rekord na 24 bodů. Chicagu nestačilo 35 bodů Jimmyho Butlera.

New York zdolal Portland 107:103. Kristaps Porzingis se na výhře podílel 31 body a devíti doskoky. Derrick Rose v poslední části nastřílel osm ze svých 18 bodů. Portland vedl s 22 body Damian Lillard.

Potřetí za sebou vyhrálo New Orleans, které překvapivě snadno dobylo palubovku Atlanty 112:94. Pelicans v průběhu zápasu vedli až o 35 bodů, přestože v první čtvrtině odstoupil Anthony Davis, který se zranil při snaze zachránit míč ve hře. Jednička draftu z roku 2012 se nakonec do hry vrátila v poslední části a přispěla k výhře 13 body.

NBA:

Atlanta - New Orleans 94:112, Denver - Chicago 110:107, LA Lakers - Oklahoma City 111:109, New York - Portland 107:103.

4. Denver 14 6 8 42,9
5. Minnesota 13 4 9 30,8