reklama

VIDEO Zastřelím tě, řval Chisora. Létaly pěsti i kamery

autor: Reuters
Brit se po utkání popral se svým krajanem Hayem

Mnichov - Kontroverzní předehru i kontroverzní dohru měl sobotní boxerský duel o titul mistra světa profesionální organizace WBC. Vitalij Kličko sice pás na body obhájil, pozornost na sebe ovšem strhl spíše jeho vyzývatel, osmadvacetiletý Brit Dereck Chisora.

V pátek při předzápasovém vážení uštědřil o dvanáct let staršímu Ukrajinci facku a činil se také před samotným zápasem. Při představování boxerů v ringl plivl vodu do obličeje Kličkova bratra Vladimira.

Čtěte také:

Brit Chisora bojoval, Kličko ale titul obhájil na body
VIDEO Chisora dal Kličkovi během vážení facku

Aby toho nebylo málo, po zápase se při tiskové konferenci dostal do potyčky se svým krajanem a ex-mistrem světa Davidem Hayem. Incident skončil rvačkou, po níž Chisora Hayemu vyhrožoval zastřelením.

"Uznávám ho jako boxera, ale ne jako člověka. Pokazil pověst boxu jako sportu i všem boxerům. Přijel sice z Británie, ale džentlmen to není," kritizoval Vitalij Kličko svého soupeře po utkání.

Kličko: Boxovat už s ním nebudu

Brit si ale z kritiky nic nedělal. Ani z toho, že prakticky celá vyprodaná hala v Mnichově stála proti němu. "Dokud budou platit za to, aby se na ten sport mohli dívat, budu je mít rád," uvedl Chisora k divákům.

Hned po zápase vyzval Vitalije Klička k odvetnému duelu. Ukrajinec ale odmítl. "Já už s ním boxovat nebudu," odmítl šampion, který připustil určité zklamání z výsledku. "Chtěl jsem toho drzouna knokautovat."

OBRAZEM Kličko vyhrál na body, Chisora plival na jeho bratra OBRAZEM Kličko vyhrál na body, Chisora plival na jeho bratra Prohlédněte zde

Vzrušená atmosféra neopadla ani po vyhlášení výsledku. Oba soupeři stáli se svými sekundanty v ringu nasupeně proti sobě a chvíli hrozilo, že by mohlo neplánovaně dojít i na třinácté kolo. Žádná další rána v ringu už nepadla, zato v útrobách haly později létaly nejen údery, ale i televizní kamery.

Hayeho i Chisoru si na dnešek předvolala k výslechu německá policie. Chisora se ráno pokusil odletět domů a byl na letišti zadržen.

Proč se vlastně boxerští krajané hádali?

Haye, který v Mnichově působil jako televizní spolukomentátor zápasu, si nenechal líbit rýpnutí od Kličkova manažera Bernda Bönteho. "Na rozdíl od Davida Haye Dereck Chisora opravdu přijel a zkusil to," řekl Bönte v narážce na neúspěšná jednání s Hayem, který loni v létě prohrál mladším z bratrů Kličků Vladimirem a posléze ukončil kariéru.

Box: Chisora vs. Haye incident Foto: Reuters

V následné hádce Bönte vmetl Hayeovi do tváře, že nepřijal nabídku a teď je mimo hru. Britský boxer tvrdil, že v prosinci se zápasem souhlasil. Do roztržky se vmísil Chisora a oba krajané se začali urážet.

Haye mu připomněl, že prohrál tři z posledních čtyř zápasů. Chisora se bývalého šampiona WBA posměšně vyptával, jak se má jeho zraněný prst, na který svaloval porážku s Kličkem.

Chisora se pak vydal od stolu mezi novináře a s Hayem se porval. Opakovaně mu vyhrožoval, že ho zastřelí. Při jejich potyčce odletovaly kamery a Hayeův manažer Adam Booth utrpěl v mele tržnou ránu na hlavě.

Podívejte se na rvačku na pozápasové tiskové konferenci:

reklama