reklama

Ex-pornoherec Rosenberg utekl z ringu. "Nenechám se mrzačit"

Osmé kolo zápasu Radek Linka vs Robert Rosenberg
Reportáž z boxerského galavečeru v ústecké Slunetě.

Ústí nad Labem - Hlavní tahák ústeckého boxerského galavečera na počest Milana Konečného o titul mistra republiky v křížové váze mezi Radkem Linkou a Robertem Rosenbergem skončil ostudou. Druhý jmenovaný duel nepochopitelně zabalil v úvodu osmého dějství.

„Nemohu bojovat s větrnými mlýny. Byl jsem připravený, že jedu boxovat na půdu soupeře, ale na tohle ne. Nebyl počítaný, mě napomínal za faul, který dělal soupeř taky, dostal jsem od něj tři hlavičky, natékalo mi oko, nenechám se zmrzačit,“ vysvětlil své rozhodnutí čtyřicetiletý Rosenberg bezprostředně po zápase.

Rosenberg zničil ve chvíli všechno, co budoval

Zápase, který mu pomalu získával respekt. Svého soupeře totiž zaskočil zarputilostí a silou, ve čtvrtém kole poslal na zem (přestože Linka nebyl počítán, nejspíše chybně, opakované záběry ale nejsou stoprocentní), v pátém byl favorizovaný svěřenec Lukáše Konečného blízko konce.

„V tom rohu jsem byl hodně pasivní. Nechytil mě úplně, ale kdyby to rozhodčí ukončil, asi bych nemohl protestovat. Zaskočil mě. V Trutnově byl tragický a tady? Po dvou kolech jsem si říkal, že to není možné, od třetího jsem odešel fyzicky. Nevím, jestli v tom hrála roli hlava, nebo fakt, že jsem shazoval 12 kilo během čtyř měsíců,“ okomentoval souboj vítěz.

„Byl jsem připravený tam hodit po pátém kole ručník,“ doplnil jej Konečný. A skutečně. Rosenberg totiž po dvou oťukávacích dějství zabral, neustálým tlakem a tvrdými údery na spodek Linku utahal a především ve zmíněných kolech číslo 4 a 5 jasně dominoval. Jenže od šestého pokračování se vývoj duelu opět přelil na stranu domácího boxera a podobný průběh mělo i sedmé dějství.

Linkovi pomohl radami kouč Konečný

„Lukáš mi řekl, abych se zabalil a začal tlačit. Tím bojem z ústupu jsem ztratil hodně sil, byla to chyba. Změna mi pomohla, myslím, že se to začalo zase otáčet,“ poklonil se svému koučovi a kamarádovi novopečený šampion.

„Takhle získaný pás mě ale vůbec netěší. Nechápal jsem to. Je to škoda, myslím, že nepřekvapil jen mě. Odveta? Pokud by o ni Robert stál, já ji musím přijmout. Nemohu mu po tom, co předvedl po boxerské stránce říct ne, to bych byl za sraba,“ dodal.

Ten tak nakonec potěšil svého kouče stejně jako trio nadějí Sebastian Bytyqi, Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková. Prvně jmenovaný si poradil s Gruzíncem Amiranem Abuladzem technickým knockoutem ve 4. kole. Na triumf se ale před domácím publikem hodně natrápil, o hlavu menší soupeř jej zlobil odolností a také nepříjemnými kontry.

Bytyqi i Sedláčková s přehledem vítězily

To jeho starší sestra, která už patří oficiálně do stáje SES Boxing Czech, strávila v ringu s Maďarkou Agnes Draxlerovou jen něco málo přes dvě kola, než souboj ukončil přehnaně starostlivý ringový Jan Teleki. Hostující boxerka sice dostávala naloženo, do konce duelu ale nebyla ani jednou počítána, nebo ve vážných problémech.

V těch naopak byla po celý souboj se Sedláčkovou její krajanka Alexandra Gorogová. Na mladé Češce bylo sice vidět, že v plném tréninku je jen pár dní a chybí ji zápasový rytmus – především v odhadu vzdálenosti – soupeřku ale šestkrát čtyř kol k zemi (čtyřikrát se počítalo) a o jejím triumfu tak nebylo pochyb.

Vencl se ukázal ve skvělém světle

Velkou osobní odvahu předvedl Martin Vencl, reportér pořadu televize Nova Víkend. Ten se postavil do regulérního tříkolového amatérského souboje s Patrikem Pížou.

A přestože po vyrovnaném prvním kole v těch dalších dostal pořádně do těla (i hlavy) a duel doboxoval i díky pomoci a shovívavosti ringového, zaslouží si maximální respekt. Ještě před osmi měsíci byl jeho vrcholným sportovním výkonem výšlap schodů v baráku, nebo cesta na nákup a zpět.

Kromě hlavního taháku večera šlo o tituly i v dalších dvou duelech. V lehké střední váze jej pro sebe uzmul Štěpán Horváth, který musel celých deset kol bít odolného Michala Vosyku. Mezinárodní pás WBU v polotěžké váze má ve své moci Václav Polák. Ten v deseti dějství vybodoval Gruzínce Ruslana Badišova.

reklama