reklama

VIDEO Zbraní si namířil do pusy. Biatlonista riskoval život

Biatlonista Florian Graf si namířil nabitou zbraní proti obličeji.
Německý biatlonista Florian Graf při víkendovém závodu Světového poháru pořádně zariskoval a byl za to po zásluze diskvalifikován.

Oberhof - Základní pravidlo každého, kdo se dostane do kontaktu se střelnou zbraní? Nikdy nenamířit proti sobě či cizí osobě byť jen nenabitou a zajištěnou zbraní.

Zkušený německý biatlonista Florian Graf tuto poučku během sobotního závodu Světového poháru v Oberhofu porušil a riskoval tak nejen zdraví své, ale i také okolí.

Chtěl sfouknout vodu, riskoval život

Na střelnici totiž po prvním pokusu otočil zbraň proti své puse, aby si očistil hledí od kapek vody. Pušku měl sice zajištěnou, přesto nabitou. Bez nadsázky tak ohrozil minimálně vlastní život. Nelze se tak divit, že jej vedení závodu po skončení diskvalifikovalo.

A Graf ani neprotestoval. "Snažil jsem se očistit kapky vody z hledí pušky," vysvětloval svůj riskantní čin německý závodník a někdejší juniorský mistr světa.

"Náboj vyletí z hlavně rychlostí 500 mil za hodinu. To je smrtící rychlost, neexistuje, abyste se takovým způsobem závodníci dívali do pušky," reagoval pro televizní stanici Eurosport šestinásobný účastník olympiády Mike Dixon.

Graf se za své chování omluvil...

"Prostě jsem špatně zareagoval, bylo to tak trochu zatmění. Je to jasně moje chyba. Samozřejmě jsem nechtěl ohrozit nikoho dalšího. Je mi to prostě strašně líto, promiňte," kál se na svém webu Graf.

Zasloužené diskvalifikaci ale neunikl. "Bylo naprosto nezbytné ho diskvalifikovat. Ale myslím si, že takový trest je dostačující," sdělil ředitel komunikace IBU (mezinárodní biatlonová federace) Peer Lange.

...Diskvalifikace jej neminula

"Tady neexistuje žádné slitování. Kdykoli zamíříte ne na terče, ale na číkoli tělo, je to jasná diskvalifikace," potvrdil správnost tohoto verdiktu legendární Sven Fischer, nyní televizní spolukomentátor. Nejen on si ale musel ťukat na čelo, co jeho krajan na střelnici vyváděl.

K diskvalifikaci biatlonistky došlo už na světovém šampionátu v roce 2009, kdy německá závodnice Andrea Henkel použila ostré náboje během rozjížděcího kola před závodem.

reklama