VIDEO Sjezdař na MS málem smetl na trati bludného pořadatele

11. 2. 2013 19:45
Švýcarský lyžař se během kombinačního sjezdu musel vyhnout bloumajícímu pořadateli.
Sjezdař Sandro Viletta a bludný pořadatel

Schladming - Jen kousek od drtivé srážky byl v pondělním sjezdu pro superkombinaci na mistrovství světa lyžař Sandro Viletta.

Během jeho jízdy se totiž uprostřed trati nejrychlejší disciplíny šampionátu ocitl jeden z organizátorů a Švýcar jej musel ve více než stodvacetikilometrové rychlosti minout.

Duchapřítomný Viletta se ovšem pomalu jedoucímu pořadateli dokázal vyhnout, dojel do cíle a nakonec v účtování sjezdu skončil na sedmé příčce.

První část superkombinace vyhrál jeho krajan Romed Baumann před favorizovaným Akselem Lundem Svindalem a Italem Christofem Innerhoferem.

Sjezd, při kterém závodníci překonali téměř 1000 výškových metrů, dokončili i dva čeští lyžaři. Ondřej Bank v něm zajel 19. čas, Martin Vráblík skončil na konci třetí desítky pořadí.

Druhá část superkombinace, tedy slalom, je na programu dnes v 18:15.