reklama

Vitalij Kličko oslaví čtyřicátiny duelem s Adamkem

autor: Reuters
Zítřejší oslavenec se s Polákem utká v září

Bělovodsk - Čtyřicáté narozeniny oslaví 19. července ukrajinský boxer Vitalij Kličko. Sportovec, který v březnu obhájil titul profesionálního mistra světa organizace WBC v těžké váze, prožil jako dítě pět let v severočeské Mimoni.

Jeho mladší bratr Vladimir je neméně slavným profesionálním boxerem. Oba dva mají nyní v držení všechny mistrovské tituly v těžké váze.

Do Československa se Vitalijova rodina přestěhovala v roce 1968, protože sem byl převelen jeho otec, který byl vojenským pilotem. Starší z bratří Kličků zde žil do svých 14 let a dodnes se do České republiky podle svých slov rád vrací.

Čtěte také:

Bratrům Kličkovým zemřel otec. Podlehl rakovině
Vladimir Kličko porazil na body Hayeho a vzal si 4. pás

Než začal ve čtrnácti letech boxovat, věnoval se tento rodák z kyrgyzského Bělovodsku kickboxu. V profesionálním ringu se pohybuje od roku 1996 a jeho bilance je úctyhodná: 42 výher (z toho 39 KO) a dvě porážky. V září by jej měla čekat další obhajoba titulu mistra světa v těžké váze WBC proti Polákovi Tomaszi Adamkovi.

Bratři Kličkové drží v současné době všech pět titulů profesionálních mistrů světa. V ringu proti sobě ale nikdy neboxovali, protože si to nepřeje jejich matka. Oba mají doktorát z Kyjevské univerzity a mluví pěti jazyky. Vitalij, přezdívaný Dr. Železná pěst, se v minulosti dvakrát ucházel o křeslo starosty Kyjeva, jednou skončil druhý, jednou třetí. S manželkou Natalií má tři děti.

reklama