Vítková si doběhla pro čtvrté místo, zářila i Soukalová

Aktualizováno 8. 12. 2013 14:32
Česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve stíhačce Světového poháru na 10 km v Hochfilzenu čtvrté místo.
Veronika Vítková.
Veronika Vítková. | Foto: CPA Eduard Erben

Hochfilzen - Česká biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve stíhačce Světového poháru na 10 kilometrů v Hochfilzenu čtvrté místo, čímž navázala na druhou pozici z pátečního sprintu na 7,5 km.

Reprezentantka, která v pondělí oslaví pětadvacáté narozeniny, zažívá nejlepší vstup do sezony ve své kariéře.

Závod jsme sledovali živě ZDE

Pro vítězství si doběhla čtyřiadvacetiletá Norka Synnoeve Solemdalová, jenž triumfovala teprve podruhé v kariéře. Druhá doběhla Ukrajinka Julia Džymová. Vítková, která na čtyřech střeleckých položkách jedinkrát minula, na ni ztratila 21,6 vteřiny, od bronzové Krystyny Palkové z Polska ji dělily pouhé dvě vteřiny.

"Bohužel, smůla se mě pořád drží. V Östersundu jsem byla dvě desetiny od desítky, v pátek sekundu a dvě desetiny od vítězství a teď kousek a čtvrté místo. Ale myslím, že i tak je to pěkné," řekla Vítková Českému rozhlasu

Do první desítky se vešla také Gabriela Soukalová, s jedinou chybou na střelnici se propracovala ze třiadvacátého na deváté místo.

"To snad není možné. Já si připadám, jako kdybych vyhrála ve sportce. Jsem spokojená, a i kdybych to vedení neudržela, tak jsem spokojená s tím umístěním. Pěkně to bolelo," řekla Soukalová.

Také Eva Puskarčíková bodovala, když obsadila 36. pozici a oproti sprintu si o dvě místa polepšila.

Soukalová těsně udržela vedení v celkovém pořadí Světového poháru a žlutý dres bude mít tedy na sobě i při další zastávce seriálu ve Francii. Druhá je o tři body Solemdalová. Veronika Vítková už je celkově na skvělém sedmém místě.

Mužům kraloval Fourcade

Stíhací závod mužů na 12,5 km vyhrál Martin Fourcade a po třetím vítězství v sezoně zvýšil své vedení v SP. Francouzský obhájce celkového prvenství porazil o 7,7 sekundy Emila Hegleho Svendsena, třetí byl další Nor Tarjei Bö.

Pětice českých reprezentantů startovala do stíhačky ze zadních pozic po nevydařeném pátečním sprintu. Do bodované čtyřicítky se dokázal prosadit pouze Jaroslav Soukup, jenž bral právě na 40. pozici jeden bod. Dvě místa za ním doběhl Ondřej Moravec. Tomáš Krupčík, Michal Krčmář a Vít Jánov skončili v šesté desítce.

Závody SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Solemdalová (Nor.) 30:16,2 (1 tr. okruh), 2. Džymová (Ukr.) -11,5 (0), 3. Palkaová (Pol.) -15,1 (0), 4. Vítková (ČR) -18,1 (1), 5. Starychová -24,3 (1), 6. Šumilovová (obě Rus.) -31,9 (1), 7. Valj Semerenková 1:02,5 (2), 8. Vita Semerenková (obě Ukr.) -1:06,4 (1), 9. Soukalová (ČR) -1:07,0 (1), 10. Zajcevová (Rus.) -1:07,2 (3), ...36. Puskarčíková (ČR) -2:57,2 (2).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 25 závodů): 1. Soukalová 148 b., 2. Solemdalová 145, 3. Zajcevová 143, 4. Starychová 142, 5. Bergerová (Nor.) a Brunetová (Fr.) obě 132, 7. Vítková 127, ... 44. Tomešová (ČR) 21, 59. Puskarčíková 8.

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 32:43,3 (1 tr. okruh), 2. Svendsen -7,7 (1), 3. Bö (oba Nor.) -17,6 (2), 4. Usťugov (Rus.) -19,8 (0), 5. Björndalen (Nor.) -21,2 (3), 6. Schempp (Něm.) -28,9 (1), 7. Sumann (Rak.) -35,2, 8. Boeuf (Fr.) -44,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -44,9 (1), 10. Beatrix (Fr.) -45,7 (1), ...40. Soukup -2:47,4 (3), 42. Moravec -2:55,0 (2), 52. Krupčík -4:53,4 (3), 54. Krčmář -5:11,6 (6), 57. Jánov (všichni ČR) -6:48,3 (7).

Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 234, 2. Svendsen 143, 3. Usťugov 133, 4. Eder (Rak.) 129, 5. Björndalen 127, 6. Böhm (Něm.) 125, ...35. Moravec 40, 45. Soukup 26, 67. Krupčík 3.