reklama

Vítr sužuje SP ve Finsku. Sdruženáři opět nemohli závodit

Tomáš Portyk ve světovém pohárů sdruženářů Tomáš Portyk ve světovém pohárů sdruženářů autor: Reuters
Sdruženáři by měli odstartovat novou sezonu až za týden v norském Lillehammeru. Důvodem je nepříznivé počasí, kvůli němuž nemohli závoníci startovat ani v sobotu.

Ruka (Finsko) - Silný vítr znovu zasáhl do programu Světového poháru v severské kombinaci ve finském středisku Ruka. I dnešní závod musel být stejně jako v sobotu zrušen, sezonu by tak sdruženáři měli zahájit až za týden v norském Lillehammeru.

V Ruce u Kuusama byly kvůli nepříznivému počasí zrušeny i oba závody skokanů na lyžích. Problémy s větrem bývají na tamním můstku často, minimálně jeden závod tam musel být zrušen už v letech 2004, 2005, 2006, 2008 a předloni.

Jury SP sdruženářů dnes nejprve odložila start skokanské části o dvě hodiny, ale později rozhodla o zrušení celého závodu. Na něj se chystal i jediný český účastník Tomáš Portyk.

"Tento víkend byl opravdu hodně špatný. Poprvé jsme tu museli zrušit oba závody," řekl ředitel podniku Lasse Ottesen. Pořadatelé měli navíc potíže s nájezdovou stopou, neboť kvůli dešti a teplu se v ní držela voda. "Chladící systém se porouchal. Mokrá stopa byla nebezpečná, museli jsme ji celou nově vyfrézovat," uvedl v sobotu během tréninku šéf závodů FIS Walter Hofer.

reklama