reklama

Vladimir Kličko porazil na body Hayeho a vzal si 4. pás

Vladimir Kličko Vladimir Kličko autor: Reuters
Nyní vlastní pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF

Hamburk - Vladimir Kličko vyhrál zápas zápasů. V duelu těžké váhy na fotbalovém stadionu v Hamburku totiž porazil na body od všech tří rozhodčích Brita Davida Haye a odebral mu mistrovský pás organizace WBA.

Pětatřicetiletý ukrajinský boxer tak do svého držení získal již čtvrtý pás, je totiž obhájcem titulu organizací WBO, IBO a IBF.

Spolu s o čtyři roky starším bratrem Vitalijem, který vlastní pás organizace WBC, tak nově vlastní všechny důležité tituly v těžké váze.

Kličko si na své konto připsal 56. vítězství v 59. zápase mezi profesionály. O čtyři roky mladší Haye utrpěl ve 27. zápase teprve druhou porážku.

Čtěte také:
Válka slov začala. Haye prý Klička brutálně popraví
Lewis radí Hayemu: Na Klička musíš využít rychlost
Ruský obr Valujev: Haye nemá proti Kličkům šanci

"Nebylo to vůbec snadné, protože on byl nezvykle rychlý a variabilní. Na padesátý knokaut v mé kariéře to nestačilo, ten mám ještě před sebou," řekl po zápase Kličko, který Hayeovi před duelem sliboval, že padesátým knockautovaným soupeřem bude právě on.

Kličko odešel ze zápasu s jizvou, Haye dokazoval, že je vysoký Kličko odešel ze zápasu s jizvou, Haye dokazoval, že je vysoký Prohlédněte zde

O vítězství ukrajinského boxera nebylo pochyb - rozhodčí zápas viděli v poměru 117:109, 118:108 a 116:110. I tak si Haye přišel na slušné peníze. Stejně jako Kličko dostal od pořadatelů za zápas 25 milionů eur, tedy asi 610 milionů korun.

Haye: Věděl jsem, že v Německu se dá vyhrát jen k.o.

Přestože měl dlouho očekávaný zápas nápaditou předehru, v níž velkou roli hráli dřívější mistři světa George Foreman, Mike Tyson či Lennox Lewis, samotný duel byl podle očekávání veden v opatrném tempu.

Haye měl před vyprodaným 45tisícovým hledištěm zpočátku navrch, což vyjádřil především ve třetím kole, když po jeho úderu začal Kličko krvácet z nosu.

Haye obhájil titul v těžké váze David Haye Foto: Reuters

Poté však začínal využívat svých předností vyšší a především mohutnější Kličko a Haye se často bránil jen tím, že raději upadl na zem, než aby inkasoval úder. Za to byl i v předposledním z 12 kol penalizován jedním bodem.

Po zápase podal Kličkovi i jeho bratrovi ruku, což před ním odmítal. V rozhovoru po duelu pak svou prohru uznal.

"Dal jsem do toho všechno, co jsem mohl. Přijel jsem s tím, že nejsem úplně fit. Něco se mi v tréninku stalo, ale nechci se na to vymlouvat. Kličko si zaslouží uznání, byl to od něj perfektní zápas," řekl Haye, který si před třemi týdny při tréninku zlomil prst na noze.

Přesto si do Klička rýpl prostřednictvím ringového rozhodčího Genara Rodrigueze. "Neudělal všechno správně. Ale věděl jsem, že když jsem v Německu, musel bych vyhrát k.o.," dodal Brit.

reklama