reklama

Vnitřní sportoviště jsou uzavřená, ale zatím ne pro registrované

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Veškerá vnitřní sportoviště včetně hal, tělocvičen a zimních stadionů jsou uzavřena už ode dneška. Týká se to zatím ale jen veřejnosti, registrovaní sportovci tam na trénink a na zápasy do neděle mohou. Pro ně se uzavřou v pondělí. Vyplývá to z vládního opatření, které na svém webu zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na čtvrteční tiskové konferenci v souvislosti s dnešní uzavírkou hovořil jen o fitness centrech, posilovnách a bazénech, ale obecně se to pro rekreační sportovce týká všech krytých sportovišť.

Takhle popravíte český hokej, varuje asociace vládu. Gulaš žádá Prymulu o vysvětlení Takhle popravíte český hokej, varuje asociace vládu. Gulaš žádá Prymulu o vysvětlení Čtěte zde

Sportovci registrovaní ve svazech, kteří se připravují na svazové soutěže, ještě tři dny do hal mohou. ČTK to potvrdily i Národní sportovní agentura a právní výklad České unie sportu. "Zákaz se tedy týká všech hobby sportovců a pravděpodobně i organizovaných sportovců 'nesoutěžících' pod svazem (např. sportovci České obce sokolské v rámci svých aktivit)," doplnil právník Daniel Viduna.

Vedle vnitřních sportovišť se ode dneška uzavřely také vnitřní prostory spojené s venkovními sportovišti. Registrovaní sportovci mohou do neděle fungovat v současném režimu, ale od pondělka se i na ně začne vztahovat omezení tréninku na maximálně dvacet osob venku a bez zázemí v podobě šaten a sprch.

Tato omezení, která vláda přijala ve snaze o zpomalení šíření koronaviru v Česku, by měla skončit 25. října. U opatření přijatých v posledních dvou týdnech ale stanovený termín účinnosti nikdy neplatil, ještě před jeho koncem přišly přísnější restrikce.

Zákaz utkání nedává žádný smysl, kritizuje fotbalová liga vládní opatření Zákaz utkání nedává žádný smysl, kritizuje fotbalová liga vládní opatření Čtěte zde
reklama