reklama

Vodním slalomářům překazil trénink na MSJ krokodýl

Amálie Hilgertová Amálie Hilgertová autor: www.kanoe.cz
Neobvyklá komplikace potkala vodní slalomáře v dějišti nadcházejícího mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v brazilském Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu - Neobvyklá komplikace potkala vodní slalomáře v dějišti nadcházejícího mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v brazilském Foz do Iguaçu. Do turbíny umělého kanálu vlezl třímetrový krokodýl a způsobil poruchu, kvůli níž několik dní netekla divoká voda. Češi přitom do Brazílie odjeli dřív, aby v peřejích trénovali. Šampionát se koná příští týden.

"Často vidíme záchranáře, jak je (krokodýly) odhánějí od člunu," uvedla v tiskové zprávě svazu česká medailová naděje Amálie Hilgertová, neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. "Před příletem jsem si pustil film 'Největší zabijáci Brazílie' a do teď z toho mám trochu strach," přiznal seniorský mistr Evropy na kajaku Jiří Prskavec.

Kvůli krokodýlovi český tým nemohl trénovat v peřejích, ale jen na rovné vodě. "Všichni jsme byli ze začátku dost naštvaní, brzký příjezd měla být naše výhoda," řekla Hilgertová. "Co se dalo, tak jsme odjezdili na klidné vodě. Myslím, že to ani nevadilo. Stejně jsme museli aklimatizovat a navíc pádlování ve třiceti stupních a stoprocentní vlhkosti je pekelně náročné," komentoval Prskavec extrémní klimatické podmínky.

Porucha měla podle něj i svou výhodu. "Voda nám sice netekla, ale zase nám organizátor zaplatil výlet na vodopády Iguaçu a to byl opravdu zážitek," uvedl kajakář.

reklama