reklama

Volejbalista Král je vítězem Ligy mistrů

Řím - Jiří Král se stal třetím českým volejbalistou, který se raduje ze zisku nejcennější evropské klubové trofeje. Jeho spoluhráči z italského Trevisa dnes vyhráli Ligu mistrů a Iraklis Soluň odsoudili stejně jako loni k druhému místu. Reprezentační blokař Král se ve finále dostal na hřiště, ale po taktickém střídání jen na jedinou rozehru.

Před pěti lety se velkou měrou podíleli na vítězství Paříže smečař Jiří Novák s blokařem Markem Pakostou a na jejich triumf dnes Král navázal. Do Trevisa přišel před touto sezonou, a byť čeká na svou šanci jako třetí blokař, převzal dnes v Římě zlatou medaili. Kulisu finále vytvořilo 12 tisíc fanoušků.

Hlavními zbraněmi vítězného italského celku byl servis a univerzál Alessandro Fei, který zakončoval většinu výměn a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finálového turnaje. O totéž se zdatně staral na druhé straně rovněž diagonální hráč Američan Clayton Stanley, jehož útokům budou čelit čeští volejbalisté na listopadovém mistrovství světa v Japonsku.

Treviso tak získalo pro volejbalovou velmoc i poslední šestý letošní evropský pohár, neboť Ligu mistryň vyhrála Perugia, Klubové poháry muži Piacenzy a ženy Novary a Poháry CEV hráči Maceraty a hráčky Pesara.

Iraklis s bývalým československým reprezentantem Andrejem Kravárikem skončil znovu druhý, loni prohrál ve finále s francouzským Tours. Všechny sety ale dnes skončily nejmenším možným rozdílem. Ruský souboj o bronzové medaile zvládl lépe Bělgorod.

Výsledky:
Finále: Sisley Treviso - Iraklis Soluň 3:1 (23, -23, 23, 24).
O 3. místo: Lokomotiv Bělgorod - Dynamo Moskva 3:1 (19, -21, 20, 20).

reklama