Volejbalisté Budějovic první zápas Ligy mistrů prohráli

19. 10. 2011 22:15
České Budějovice - Poitiers 1:3 (-20, 22, -14, -20)

České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic vstoupili do Ligy mistrů porážkou. Český mistr doma nestačil na francouzského šampiona a ve skupině D podlehl Poitiers 1:3 po setech 20:25, 25:22, 14:25 a 20:25.

"Soupeře jsme se nezalekli, přestože to byl favorit. Kluci bojovali a za to je musím pochválit," řekl trenér Jihočechů Jan Svoboda v televizním rozhovoru.

"Poitiers nás převýšil na servisu, jinak to bylo poměrně vyrovnané v obraně. Soupeř ale útočil na vysoké procento a mrzí mě především lacino ztracený třetí set," doplnil kouč.

"V určitých fázích jsme se soupeři dokázali vyrovnat, bohužel nám nevyšel závěr čtvrtého setu. Silný soupeř potrestal každou naši chybu," řekl libero Juračka.

Volejbalisté Srbska porazili Italy a jsou mistry Evropy

V touze poprvé v historii klubu dosáhnout na výhru v Lize mistrů Jihočeši před sezonou výrazně posílili kádr, ale v prvním utkání prestižní soutěže triumfovat nedokázali. Precizní obranu Poitiers dokázali rozebrat jen ve druhém setu.

V něm se za tradiční podpory bubeníků a trubačů chytil univerzál Konečný a na bloku zářil venezuelský smečař Rojas, který byl i nejvíce bodujícím hráčem Jihostroje.

Trenér Svoboda: Udělali jsme laciný chyby

Jinak ale v utkání hrála prim výborná obrana francouzského mistra. Českobudějovičtí se těžko dostávali přes pevné bloky soupeře a hráči Poitiers často i chytali míče v poli. Při podání pak zlobil domácí výběr servisem Lopes.

Volejbalisté Budějovic se hodně hecovali, snažili se bojovat, ale občas zbytečně kazili servis a dělali nevynucené chyby, které je srážely, tak jako ve čtvrté sadě.

V té měli domácí dlouho dvoubodový náskok, ale přišli o něj a zápas ztratili. "Nevydrželi jsme tlak, měli je pod sebou, ale udělali jsme laciný chyby," řekl Svoboda.

"Oba týmy snily svůj sen o vítězství. Domácí hráli velmi dobře, a proto jsem moc rád, že jsme zápas v Budějovicích zvládli," řekl kouč Poitiers Olivier Lecat.

Za týden pojedou Jihočeši do Itálie, kde se utkají s favoritem skupiny Cuneem a první kolo zápasů zakončí doma s německým Unterhachingem 13. prosince.

České Budějovice - Stade Poitiers (Fr.) 1:3 (-20, 22, -14, -20)

Nejvíce bodů: Rojas 15, Sukuba 10, Novotný 9 - Čulafič 23, Marechal 17. Rozhodčí: Adler (Maď.), Jacyna (Pol.). Čas: 101 min. Diváci: 1500.

Unterhaching - Cuneo 1:3 (16, -16, -23, -23).