Volejbalisté do 21 let skončili na mistrovství světa patnáctí

2. 7. 2017 13:52
Čeští volejbalisté do 21 let obsadili na domácím mistrovství světa patnácté místo. V posledním utkání porazili Maroko 3:1 a zopakovali triumf nad africkým soupeřem ze základní skupiny. Ostatních šest zápasů svěřenci trenéra Ivana Pelikána v Brně a Českých Budějovicích prohráli, čtyři z nich v pátém setu. Nejvíce je prohra 2:3 musela mrzet hned úvodní den MS s Kanadou, která je připravila o čtvrtfinále. Český tým ale začal loučení s domácím turnajem špatně, hráčům chyběla koncentrace a prohráli první set 19:25. Ke zvratu zavelel zejména ostravský univerzál Matěj Šmíd. Koncovku druhé sady zvládli Češi 25:23 a pak už potvrdili roli favorita po výsledcích 25:19 a 25:20.