Volejbalisté Liberce zaskočili Civitanovu jen v prvním setu

15. 2. 2017 20:17
Volejbalisté Dukly Liberec v Lize mistrů prohráli doma s italským týmem Lube Civitanova 1:3 na sety.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Liberec - Volejbalisté Dukly Liberec doma v Lize mistrů podlehli italskému celku Lube Civitanova 1:3 a už kolo před koncem základní části mají jistotu, že ve skupině B obsadí poslední čtvrté místo. Svěřenci trenéra Michala Nekoly po úvodní domácí porážce 2:3 s Rzeszówem třikrát za sebou neuhráli ani set, to se jim podařilo až dnes.

Italský tým se dostal do čela tabulky před Berlín, který má rovněž 12 bodů, ale horší poměr setů. S Civitanovou se liberecká Dukla utkala také v minulém ročníku Ligy mistrů a všechny tři dosavadní zápasy skončily její prohrou ve třech setech.

Liberec ale tentokrát dokázal v úvodní sadě favorita zaskočit. Hostům nestačil ani náskok 16:10, v závěru setu otočil skóre univerzál Patucha a setbol proměnil drzou ulívkou nahrávač Janouch.

Dukla dál hrála odvážně a leccos jí vycházelo, takže i v druhé sadě zlikvidovala ztrátu a do koncovky šla po Galabovově esu s nadějným vedením 21:17. Setbol ale Patucha proti precizně sestavenému bloku neproměnil, Liberečtí následně nevyužili ani tři další a prohráli 28:30.

Trenér Blengini hledal optimální sestavu, na hřiště poslal i zlínského rodáka a bývalého italského reprezentanta Kováře. Na druhé straně ale hosté dávali soustředěným výkonem najevo, že si jsou libereckého nebezpečí dobře vědomi.

Třetí dějství Dukla rovněž ztratila nejtěsnějším rozdílem dvou míčů, ve čtvrtém už ale pod tlakem chybovala mnohem častěji. "Bojovali jsme až do poslední chvíle, byť ten poslední set výsledkem tak nevypadal. Ale oni potvrdili v koncovkách kvalitu. Ubránili nás na síti, my jsme to prostě neubouchali," řekl České televizi smečař Jan Galabov.

V posledním kole Ligy mistrů nastoupí Liberec 1. března v Polsku proti Rzeszówu.