Volejbalisté zakončili domácí turnaj Světové ligy hladkou výhrou nad Portugalci

11. 6. 2017 21:06
Na jihu Čech si svěřenci Miguela Falascy připsali druhé vítězství, pouze proti Nizozemcům v sobotu neuhráli ani set.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

České Budějovice - Čeští volejbalisté zakončili domácí turnaj Světové ligy v Českých Budějovicích hladkým vítězstvím 3:0 nad Portugalskem po setech 25:21, 25:21 a 25:16.

Na jihu Čech si svěřenci Miguela Falascy připsali druhé vítězství, pouze proti Nizozemcům v sobotu neuhráli ani set. Ke čtyřem bodům z Koreje přidal český tým ve druhém turnaji pět a po šesti zápasech mu v tabulce druhé divize patří šesté místo.

Hned příští týden je na programu další turnaj v Haagu, kde budou soupeři Čechů domácí Nizozemci, Slováci a Korejci. Tři nejlepší z dvanáctky druhodivizních týmů postoupí do Final Four, v němž doplní pořádající Austrálii.

Portugalci v Českých Budějovicích získali jen bod za těsnou prohru s Egyptem a proti českému týmu neměli na případný další nárok. Domácí volejbalisté ve snaze odčinit sobotní hladkou porážku od Nizozemska je ani jednou nepustili do vedení.

Domácí hráči si o mnoho lépe přihrávali. Velkou zásluhu na tom měl smečař českobudějovického Jihostroje Petr Michálek, který spolu s liberem Danielem Pfefferem umožnili Jakubu Janouchovi pestře kombinovat. Bodově se prosazoval především Jan Hadrava.

"Po takové sprše od Nizozemců jsem rád, že jsme vyhráli. Naší silnou zbraní je servis a následně obrana. Ať jsem to nahrál komukoliv, tak mi to složil, takže jsem měl situaci ulehčenou," pochvaloval si nahrávač Janouch.

"Soupeře jsme převyšovali ve všech činnostech. Všechny sety se vyvíjely od začátku v náš prospěch, na servisu a v obraně jsme byli rozhodně lepší než Portugalci," konstatoval asistent reprezentačního trenéra Michal Nekola.

Turnaj Světové ligy volejbalistů v Čekých Budějovicích - 2. divize:

ČR - Portugalsko 3:0 (21, 21, 16)

Sestava: Janouch, Hadrava, Beer, Holubec, Bartoš, Michálek, libero Pfeffer - Zajíček, Habr. Trenér: Falasca.

Rozhodčí: Stahl (USA), Vera (Peru). Čas: 79 min. Diváci: 825.

Nizozemsko - Egypt 3:2 (-17, -19, 11, 18, 10)

Průběžné pořadí po 6 zápasech: 1. Slovinsko 5 vítězství/15 bodů, 2. Nizozemsko 4/12, 3. Japonsko 4/12, …6. ČR 3/9.