reklama

Volejbalistky Hermannová a Sluková prošly ve Vídni do play off

Barbora Hermannová na turnaji ve Vídni 2019 Barbora Hermannová na turnaji ve Vídni 2019 autor: Red Bull Content Pool
Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na majoru Světového okruhu ve Vídni ze skupiny do 1. kola play off. V rakouské metropoli si tak po úvodní porážce udržely šanci na obhajobu loňského triumfu, který pro ně znamenal největší úspěch v kariéře.

České hráčky byly tentokrát nasazené až jako číslo 22 a na úvod tudíž narazily na turnajové jedenáctky z Kanady. S Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou, které na minulém turnaji v Tokiu skončily třetí, prohrály 20:22 a 15:21.

Cesta do play off tak vedla přes výhru nad Němkami Victorií Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, kterým české volejbalistky v duelu o třetí postupové místo ze skupiny F nedaly moc šancí. Úvodní set skončil pětibodovým rozdílem, druhá sada dokonce desetibodovým.

První kolo play off je na programu ve čtvrtek, kdy ve Vídni začne také mužský turnaj. V tom jsou Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem patnáctým nasazeným párem.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major ve Vídni:

Ženy:

Skupina F: Bansleyová, Wilkersonová (11-Kan.) - Hermannová, Nausch Sluková (22-ČR) 2:0 (20, 15), Hermannová, Nausch Sluková - Bienecková, Schneiderová (27-Něm.) 2:0 (16, 11).

Český pár postoupil do 1. kola play off.

reklama